Startuje Fortuna Beach Soccer League 2021! Na úvod hned velká sobota

Je to tady! Už v sobotu 10. července odstartuje nový ročník Superligy v plážovém fotbale. Ta v novém roce ponese název Fortuna Beach Soccer League, jelikož novým generálním partnerem soutěže se stala Fortuna. Do bitvy o český titul se zapojí šest týmů – obhájce a pětinásobný šampion BS Bohemians Praha, dále BS Slavia Praha, BS Ladronka Praha, BS Dukla Praha, BS Villagers Uherské Hradiště a BSC Artful.

Letošního ročníku se nezúčastní týmy BSS Praha a BS Morgan Commando Teplice. Severočeský tým měl v plánu se zúčastnit pod názvem BS Atlético Most, ale svou účast nakonec na poslední chvíli odřekl. Slovenský tým BS ViOn bude tentokrát hrát pod názvem BSC Artful.

Šest týmů se v základní části utká každý s každým formou víkendových turnajů. Soutěž byla rozlosovaná v červnu v Portugalsku na reprezentačním srazu. Startuje se už tuto sobotu, která přinese hned šest zápasů! Všechny týmy se v nové Beach-areně na Radlické představí v úvodní hrací den hned dvakrát.

Program odstartuje už v 10 hodin zápasem mezi Ladronkou a Duklou. Na závěr dne se pak odehraje repríza posledních dvou finále a současných dvou nejlepších týmů v republice – Bohemians a Slavie. V neděli se pak odehrají další dva zápasy, do obou nastoupí Ladronka (proti Slavii a Villagers).

Jedno utkání se odehraje v pátek 16. července (Dukla – Artful). Další velký den je pak v plánu v neděli 18. července, kdy se odehraje pět duelů. Základní část se pak dohraje v úterý 20. července duelem Bohemians – Ladronka. „Klokani“ si ještě v průběhu české soutěže odskočí do Portugalska na Euro Winners Cup, obdobu Ligy mistrů v plážovém fotbale.

Čtyři nejlepší týmy postoupí do Final Four, které je v plánu v neděli 25. července. Stejně jako loni by ho měla odvysílat v přímých přenosech Česká televize.

Kurzy Fortuny na celkové vítězství

BS Slavia Praha 1,90
BS Bohemians 1905 1,95
BS Ladronka Praha 7,50
BSC Artful 8,50
BS Dukla Praha 12,00
BS Villagers Uherské Hradiště 25,00