Středoevropský pohár čeká poslední přátelský dvojzápas před velkým finále

beach soccer

O nadcházejícím víkendu se uskuteční poslední přátelský dvojzápas Central Europe Cupu v plážové kopané před jeho vyvrcholením v podobě finálového turnaje. Soupeřem české reprezentace bude ve Fan Parku EURO ve Žlutých Lázních celek Slovenska.

Půjde již o jedenácté a dvanácté vzájemné střetnutí v historii těchto celků, přičemž bilance je jednoznačně příznivá pro náš tým. V dosavadních deseti duelech jsme devětkrát zvítězili a prohráli jen v přátelském utkání před třemi lety v Písku.

Slovensku patří v aktuálním evropském žebříčku až 25. místo, zatímco Češi jsou šestnáctí. Poprvé tedy půjde tým hrajícího trenéra Martina Chalupy do dvojzápasu Středoevropského poháru jako favorit.

Šanci by měli, stejně jako při dvojutkáních s Maďarskem (4:1 a 3:4) a s Německem (4:7 a 4:4), dostat další hráči širšího kádru. Federální derby bude k vidění v sobotu od 17 hodin a v neděli od 14 hodin ve Žlutých Lázních.

O týden později, od 24. do 26. června, bude Central Europe Cup zakončen finálovým turnajem za dohledu funkcionářů ze světové organizace BSWW. Turnaj, kterého se zúčastní ČR, Slovensko, Rakousko a Dánsko, bude zároveň generálkou pro český celek před odletem na kvalifikaci Evropské ligy do Španělska.