Superliga: Do čela soutěže se posunul tým Junioři

Třetím kolem pokračovala po krátké pauze (kvůli Lize mistrů) Superliga. Do čela soutěže se s devíti body posunuli Junioři, ale hned za nimi jsou další dva týmy, které rovněž neztratily ani jeden bod. Ve třetím kole si Junioři vyšlápli na tým BS Ladronka Praha, vicemistra ČR za loňský rok. Nováček si proti zkušenějšímu soupeři vypracoval rozhodující náskok již v první třetině. Tu vyhrál 4:1 a v té druhé tým vedený Martinem Chalupou odskočil až na hrozivé skóre 8:1. Hráčům Ladronky se alespoň ve zbytku zápasu podařilo vedení soupeře korigovat.

Zatímco v duelu proti Moe´s se dokázal za Plzeň Teamstřelecky výrazně prosadit Tomáš Peteřík, proti Braníku to byl naopak Karel Fürbacher. Tomu se podařilo vstřelit hattrick a to neobvykle rychle během necelých 4 minut. Byl to právě časový interval od 20. do 22. minuty, kdy se lámal pomyslný chleba. Plzeň Team navýšil své vedení z 2:1 na 6:1, čímž rozhodl zápas.

O největší drama 3. kola se postaral závěrečný zápas mezi Moe´s a Žižkovem. Lépe do zápasu vstoupil pražský tým, který si díky hattricku mladého Tomáše Lukiče vytvořil již v úvodní třetině pohodlné vedení 3:0. Ale hráči Moe´s se nevzdali a dařilo se jim náskok soupeře dotahovat až se jim podařilo vyrovnat ve 30. minutě na 4:4. Svůj den měl ale Tomáš Lukič, který další porcí dvou branek opět vrátil vedení ve prospěch Žižkova, na což soupeř již nenašel odpověď.

Výsledky 3. kola:

BS Ladronka Praha – Junioři 5:8 (1:4, 1:3, 3:1)
branky: 3. Tošovský, 18. Spal, 26. Tošovský, 28. Dlouhý, 35. Spal – 1. Hašek ml., 5. Vyhnal, 6. Hašek ml., 9. Malina, 13. Jurčík, 19. Židlický, 21. Vyhnal, 34. Radosta.
Ladronka:
Jan Bártl – Jakub Tošovský, Tomáš Huráb, Lubomír Vodehnal, František Sklenář, Martin Dlouhý, Václav Spal, Michal Kropík
Junioři: Tomáš Židlický, Patrik Malina – Ivan Hašek ml, Tomáš Jurčík, Filip Vyhnal, David Radosta, Michal Špulka

Plzeň Team – Braník BS 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
branky: 6. Peteřík, 9. Salák, 20.
Fürbacher, 21. Vavrač, 21. Fürbacher, 22. Fürbacher, 35. Salák – 16. Robb, 27. Kodytek
Plzeň Team: Zdeněk Daněk – Michal Holý, Michal Salák, Karel Fürbacher, Jakub Vavrač, Jakub Kubek, Tomáš Peteřík
Braník: Martin Blažek – Štěpán Kryštof, Tomáš Robb, Vladimír Kodytek, Marián Drahoš, Ondřej Mareš, Milan Cvrček

Moe´s Plzeň – FK Viktoria Žižkov 4:6 (0:3, 1:1, 3:2)
branky: 18. Pekník, 28. Sirotek, 28. Pekník, 30. Sirotek – 7. T. Lukič, 9. T. Lukič, 11. T. Lukič, 21. Kotek, 33. T. Lukič, 36. T. Lukič
Moe´s: Pavol Prekop – Petr Michalec, Vladimír Sirotek, Milan Primas, Karel Volín, Filip Fiřt, Tomáš Kouřim, Tomáš Pekník
Žižkov: Pavel Chrpa – Filip Horejc, Jiří Kotek, Tomáš Karel, Tomáš Lukič, Martin Macek, Petr Vondráček, Jakub Baumruckr, Ondřej Fišer