Superliga: Jan Koller řádil v dresu klokanů

beach soccer

Nejzajímavější událostí 8. kola byl start Jana Kollera v dresu Bohemians 1905, ale pondělní program přinesl i další důležité momenty. Celý program však zahájila dohrávka 4. kola, ve kterém se střetly dva dosud nejlepší týmy soutěže. V souboji celků Bohemians 1905 a Ladronka Praha se po základní hrací době zrodila remíza 5:5, zápas tak rozhodlo až tříminutové prodloužení, v němž jako jediný našel střelecký recept na překonání soupeřovo obrany klokan Martin Boček. Hráči Ladronky tak museli být po zápase zklamaní, vítězství ve vyrovnaném utkání měli na dosah. Vždyť vyrovnávací gól na 5:5 přišel až v posledních vteřinách zápasu, když se prosadil ostře sledovaný Jan Koller. V tomto zápase to byl jeho již druhý gól, ten první si připsal již v šesté minutě první třetiny. Výraznou tváří duelu byl i mnohonásobný reprezentant v plážovém fotbale a futsale Martin Dlouhý. Jeho čtyři střelecké zářezy jej vynesly do čela tabulky střelců.

V samotném programu osmého kola nejdříve Braník vybojoval své třetí vítězství v soutěži, když porazil Cinda Team 4:2. Ten tak naopak stále čeká na své první body v soutěži. Oba týmy musely do zápasu nastoupit bez některých svých opor, Cindě chyběli Maroš Klimpl nebo Lukáš Kučera, Braníku pak Tomáš Robb, Matěj Lukič či Ondřej Mareš. Samotný zápas byl dlouho výsledkově velmi vyrovnaný, rozhodnutí přinesla až závěrečná třetina, v níž se za stavu 2:2 prosadil nejdříve Tomáš Hlaváček a o pár minut později jej napodobil Matěj Mráz, který odehrál zápas v obraně.

V následujícím zápase vyzvala parta mladých bojovníků z Malé Strany favorizovanou Bohemku. Tým kolem kapitána Michaela Marka byl klokanům zdatným soupeřem a po dvou třetinách byl stav zápasu 2:3 z pohledu Malé Strany. Závěrečná třetina však byla v režii zelenobílých, kteří díky gólům trojice Pavel Stejskal, Jan Koller a Petr Víšek postupně navýšili své vedení na konečných 6:2. Na Malé Straně se v poslední části podepsal úbytek sil, vždyť neměli k dispozici žádného hráče na střídání. Hattrickem se v tomto duelu blýskl Jan Koller, který tak v pondělí nastřílel dohromady pět branek.

V posledním zápase se pak zrodil nečekaný debakl vítěze letošního ročníku Zimní ligy. Beach Polabí Přerov nad Labem inkasoval dohromady třináct branek od Ladronky, která se ziskem tří bodů posunula zpět do čela neúplné ligové tabulky. První třetina konečnému výsledku ještě nenasvědčovala, ale postupem času spustila Ladronka ofensivní brankostroj, který se až do posledních minut nezastavil. Vedení klubu před sezonou soupisku vhodně doplnilo a nové tváře jsou stále více vidět. Jednou z nich je Jakub Tošovský, který se proti Polabí prosadil hned čtyřikrát a šplhá se do čela tabulky střelců soutěže.

statistiky 8. kola:

Cinda Team – Braník BS 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

branky: 7. Kopecký, 26. Herejt – 2. Pavelka, 11. Mikal, 30. Hlaváček, 33. Mráz. Rozhodčí: Trkovský – Orálek. Sestavy: Cinda: Michal Voldřich – Martin Kopecký, Jakub Herejt, Jan Jílek, Horst Siegl, Lukáš Krabec. Braník: Martin Blažek – Lukáš Matera, Matěj Mráz, Andrej Mareš, Tomáš Hlaváček, Miloslav Pavelka, Tomáš Mikal

BFC Malá Strana – BS Bohemians 1905 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)

branky: 18. Vyskočil, 24. Kasl – 7. Koller, 11. Víšek, 11. Koller, 27. Stejskal, 32. Koller, 34. Víšek. Rozhodčí: Trkovský – Orálek. Sestavy: Malá Strana: Jan Vařecha – Dominik Kadlec, Jan Kasl, Jan Vyskočil, Michael Marek. Bohemians: Ladislav Čaba, Petr Víšek – Lubomír Karda, Marek Pospíšil, Martin Chalupa, Josef Vladyka, Petr Mandík, Jan Koller, Martin Boček, Pavel Stejskal.

BS Ladronka Praha – Beach Polabí Přerov nad Labem 13:3 (3:2, 5:1, 5:0)

branky: 1. Tošovský, 5. Tošovský, 7. Huráb, 13. Slunéčko, 14. Slunéčko, 17. Dlouhý, 19. Dlouhý, 21. Slunéčko, 27. Tošovský, 30. Židlický, 32. Sklenář, 32. Spal, 35. Tošovský – 2. (pen.) L. Zapletal, 9. P. Zapletal, 22. Horejc. Rozhodčí: Trkovský – Orálek. Sestavy budou doplněny.

dohrávka 4. kola:

BS Ladronka Praha – BS Bohemians 1905 5:6 (1:2, 2:2, 2:1 – 0:1)

branky: 8. Dlouhý, 15. Dlouhý, 22. Slunéčko, 25. Dlouhý, 34. Dlouhý – 6. Koller, 12. Stejskal, 21. Stejskal, 24. Karda, 36. Koller, 38. Boček. ŽK: Víšek (BOH). Rozhodčí: Trkovský – Orálek. Sestavy budou doplněny.