Superliga: Junioři pokračují ve spanilé jízdě

Tým Junioři ČR, nováček nejvyšší soutěže v plážovém fotbale, si připsal i ve druhém kole vítězství. Tentokrát se mu podařilo porazit Braník BS 4:1. Mladá krev českého plážového fotbalu postupně navyšovala své vedení až do stavu 4:0. Čestný úspěch poražených zaznamenal až necelé dvě minuty před koncem Ondřej Mareš. S šesti body se tak Junioři zařadili na druhé místo za BS Bohemians 1905.

Klokani i tentokrát svému soupeři nedali žádnou šanci a převálcovali plzeňské Moe´s 10:1. Pěti góly se pod vysoké vítězství podepsal Martin Boček, který se posunul do čela tabulky střelců. Hráči Moe´s sice statečně bojovali, ale nevyvarovali se zbytečných chyb, které zkušený soupeř využil.

Prvních bodů se dočkala Ladronka. Po nepříjemné porážce od Bohemians v 1. kole si hráči Ladronky spravili chuť proti Žižkovu, který zdolali jasně 6:1. Druhý tým loňského ročníku měl dobrý nástup do zápasu, když jej nastartoval gól Tomáše Hurába ze druhé minuty. Ještě do konce první části Ladronka zvýšila na 3:0 a vývoj zápasu po zbytek utkání kontrolovala. V utkání se představil i Jakub Tošovský, který se do zápasového vytížení vrátil po zdravotních problémech a svůj comeback si osladil jedním gólem.

Soutěž pokračuje dohrávkou 1. kola, která se odehraje v pátek 30. května v plzeňském areálu Lopatárna. Střetnou se zde týmy Moe´s a Plzeň Team. Zápasy 3. kola jsou na programu 9. června.

Výsledky 2. kola:
Braník Beach Soccer – Junioři ČR 1:4 (Mareš – Vyhnal 2, Radosta, Jurčík),
BS Bohemians 1905 – Moe´s 10:1 (Boček 5, Kovařík 2, Stejskal 2, Chalupa – Krysl),
BS Ladronka Praha – FK Viktoria Žižkov 6:1 (Huráb 4, Sklenář, Tošovský – Kotek)