Superliga: Moe´s věří v medailové umístění

beach soccer

V loňském ročníku Superligy obsadil tým Moe´s Plzeň jakožto nováček šesté místo, se kterým v týmu panovala spokojenost. „Celkové hodnocení loňské sezony je z naší strany pozitivní. Jako nováček soutěže jsme sice prožívali určité porodní bolesti a výsledkově to také nebylo ono, ale byla to pro nás dobrá zkušenost,“ zhodnotil loňský rok Tomáš Kouřim, člen managementu klubu.

Pro letošní ročník jsou však ambice vyšší a Moe´s pomýšlejí na medailové umístění. „Třetí pozice za týmy Junioři ČR a Bohemians 1905 je hratelná.  Máme na to porazit velké týmy, což jsme si dokázali v loňském ročníku Českého poháru, kdy jsme porazili Ladronku,“ vytyčil jasný cíl pro letošní rok Vladimír Sirotek, jedna z hlavních opor Moe´s.

Sirotek však nebude působit pouze na hřišti. „Pro letošní sezonu budu hlavním trenérem, asistovat mi budou Mirek Hajný a Tomáš Kouřim. Je potřeba od těch zkušenějších vysvětlovat taktiku nejen na hřišti, ale i mimo něj,“ ozřejmil rozdělení trenérských rolí Sirotek.

Konec experimentování

V loňském roce měl tým problém s ustálením sestavy a trenéři zkoušeli velký počet hráčů. Do všech zápasů Superligy zasáhli pouze dva hráči (Milan Primas a Vladimír Sirotek). Proto přichází nová etapa vývoje klubu. „V letošní sezoně počítáme se stabilizovaným kádrem a větším herním zapojením domácích hráčů,“ naznačil hlavní myšlenku Sirotek.

Proto klub opustilo několik hráčů. Nebudeme experimentovat se zahraničními posilami ani nebudeme využívat hráče jiných klubů z prostředí plážového fotbalu. Minulý rok jsme zkoušeli například dvě španělské posily nebo kluky z Ondater. Nicméně se jednalo pouze o jednorázové výpomoci a s týmem si změny nesedly. V minulých sezonách nám trochu chyběl pohyb, herně to myslím bylo docela dobré. Proto si hodně slibujeme od zapojení mladíků hrajících dorosteneckou ligu, kteří nám jistě hodně pomohou a změní náš projev,“ uvedl Sirotek.

Na listině příchodů zatím plzeňský klub žádné velké jméno nehlásí, naopak se v něm jen těžko smiřují s odchodem brankářské opory. Tým totiž opustil slovenský brankář Pavol Prekop, který zamířil zpět do Košic. Jedničkou tak bude David Karal.

Největší problém? Finance

Na vývoji hráčského kádru se podepsal i odchod partnerů klubu. „Od minulé sezony nás bohužel opustili dva sponzoři a podporují nás tak pouze VarioTool a Ozap. S dalšími potenciálními sponzory intenzivně jednáme, ale je to těžké. Pro mimopražské týmy je navíc poměrně nákladné dojíždět na všechny zápasy do Prahy,“ nechal nahlédnout do nesnadné situace klubu Sirotek a připomněl tak jeden z důvodů, proč soutěž odmítly hrát kluby z Příbrami.

A recept na změnu? „Pomohla by větší medializace. Pokusit se například dostat krátké zprávy po každém kole do vysílání České televize. Už loni se o tom mluvilo, ale nakonec se nic takového nekonalo a to je velká škoda,“ nastínil cestu Sirotek.