Superliga: Návrat krále ve znamení vítězství

Po zisku ligového titulu v roce 2011 vynechal Plzeň Teamnásledující dva ročníky nejvyšší ligové soutěže. V pátek 30. května se do Superligy vrátil a comeback to byl vítězný. V západočeském derby s týmem Moe´s uhrál výsledek 9:4. Ke třem bodům rázně nakročili hráči Plzeň Teamu v první třetině, ve které byli jasně lepší a vyhráli ji zaslouženě 4:0.

Když v 15. minutě zvyšoval na 5:0 debutující Hrbáček, zdálo se, že se zrodí debakl. Jenže ještě o pár vteřin probudil Moe´s gól Pekníka a rázem se obraz hry změnil. Až do konce druhé třetiny se hrál oboustranně otevřený fotbal ve vysokém tempu a oba týmy zahazovaly jednu vyloženou šanci za druhou. Prosadit se ale v této části zápasu dokázali pouze Prokopec (Moe´s) a Peteřík (Plzeň Team).

V poslední třetině si už hráči Plzeň Teamu svůj náskok pohlídali a vlivem divoké gólové přestřelky v posledních minutách zápasu nakonec vyhráli 9:4. Střelcem zápasu se stal Tomáš Peteřík, autor čtyř branek.

Plzeň Team – Moe´s Plzeň 9:4 (4:0, 2:2, 3:2)
branky: 5. Forman, 7. Peteřík, 8. Mižár, 10. Vavrač, 15. Hrbáček, 24. Peteřík, 35. Peteřík, 36. Peteřík, 36. (pen.) Daněk – 15. Pekník, 16. Prokopec, 34. Volín, 35. Volín.
sestavy: Plzeň Team: Zdeněk Daněk – Tomáš Peteřík, Jakub Mižár, Petr Forman, Jakub Vavrač, Jakub Hrbáček, Tomáš Vnuk.
Moe´s Plzeň: Pavol Prekop – Vladimír Sirotek, Petr Michalec, Tomáš Pekník, Milan Primas, Martin Prokopec, Karel Volín, Zdeněk Soukup, Filip Řežábek

Superliga pokračuje 3. kolem 9. června.

Po dohrávce 1. kola Superligy se hrály v uvolněné atmosféře dva přípravné zápasy:
Plzeň Team – Allianz Plzeň 10:3
Ondatry Plzeň – Allianz Plzeň 1:8