Superliga: Žižkov trápí zranění, posilou bude Mikolanda

beach soccer

V roce 2009 se poprvé v České republice hrála celostátní ligová soutěž. A po vzoru zahraničních soutěží, jako je ta ve Švýcarsku, se odehrála na pěti různých místech naší země. Historicky prvním jejím vítězem se stal tým Beach Polabí Přerov nad Labem, který sice na zisk titulu v dalších letech nenavázal, ale vždy patřil do špičky českého plážového fotbalu. Což potvrdil v roce 2013, kdy se tak trochu překvapivě stal vítězem Zimní ligy.

Počátkem letošního roku spatřila světlo světa překvapivá, ale každopádně příjemná zpráva. Tým Polabí započal spolupráci s tradičním fotbalovým týmem FK Viktoria Žižkov a od února letošního roku nosí jeho jméno.

A start to pro nováčka na české scéně opravdu ostrý. Nejdříve start v Zimní lize, kde Žižkov skončil pátý, a následně účast na mezinárodním turnaji v Praze, kam dokráčel do finále, ve kterém prohrál s GC Zurich. V dresu Žižkova zářili zejména angličtí fotbalisté Mark Corbett, Aaron Clarke a Terry Bowes, kteří jej pro tento turnaj jednorázově posílili.

Teď pro Žižkov přichází nová výzva. Uspět v domácí lize. Největší posilou je pro Žižkov reprezentační útočník Matěj Lukič, který dosud působil v Braníku BS. Lukič si za stávající klub připsal první start již v zimě, nyní mu však bude chybět, tak jako další zkušený hráč Tomáš Karel, který je zároveň manažerem týmu. „Matěj Lukič laboruje s kolenem, já s kotníkem,“ lituje dlouhodobých ztrát Karel.

To však není jediný problém. „Bohužel pracovní povinnosti našich hráčů nám neumožňují plánovat dopředu, proto i domlouvání tréninků je složité. Na tréninkách se budeme domlouvat před prvním zápasem,“ lituje Karel.

Těšit jej může, že se alespoň rýsuje soupiska pro start soutěže, byť ještě dvě jména by na ni rád doplnil. „V našich řadách se objeví i několik nováčků, které jsme v průběhu zimní sezony sledovali. Jedním z nich je Marek Papírník, který je velice pohyblivý, což je dobrý předpoklad pro hru na písku. Nejzajímavějším hráčem z našeho týmu je určitě Petr Mikolanda, který působil jako hráče velkého fotbalu i v Anglii, a který vyhrál tváří v tvář souboj se smrtí,“ připomněl Karel silný příběh jedné z letních posil.

Letošní ročník Superligy tak bude psát pokračování hned dvou sportovních příběhů. V týmu Junioři ČRbude působit Ivan Hašek mladší, který se v roce 2011 dozvěděl svou diagnózu roztroušené sklerózy.

A jaké jsou ambice žižkovského týmu, který z pozice trenéra povede Josef Horváth? „Chceme bojovat o místo mezi elitou. Velkou motivací je účast na Euro Winners Cupu, kam se kvalifikuje český mistr,“ přiznal Karel.