Superliga zná mistra! Titul slaví Bohemians, ve finále porazili Slavii

Den D je za námi! Mistrem české Superligy v plážovém fotbale pro rok 2020 se stali hráči BS BOHEMIANS 1905. Ve finále „klokani“ porazili Slavii 3:1 a vrátili ji tak rok starou porážku. Bronz získal jediný zahraniční tým ViOn Slovakia, který si v zápase o 3. místo poradil s Ladronkou. Nedělní Final Four přineslo parádní podívanou, kterou mohli diváci sledovat i na obrazovkách ČT Sport.

Český plážový fotbal má za sebou úžasný den. Čtyři nejlepší týmy letošní základní části Superligy se v neděli v pražském sportcentru Na Korábě utkaly o celkový titul. Všechny zápasy navíc odvysílala Česká televize v přímých přenosech na kanále ČT Sport. Výsledek? Na trůn se vrátili Bohemians.

Pojďme ale postupně. Program začal už v 10 hodin dopoledne prvním semifinále, ve kterém se utkali vítěz základní části Bohemians a Ladronka, která si postup do finálového turnaje zajistila až v sobotu. Ačkoliv první třetinu vyhrála Ladronka, z výhry 6:3 se nakonec zaslouženě radovali Bohemians.

Ve druhém semifinále se proti sobě postavili Slavia, druhý celek po základní části a obhájce titulu, proti ViOn Slovakia, třetímu týmu základní části. „Sešívaní“ vstoupili do utkání hodně aktivně a zaslouženě se dostali do brzkého vedení. Zápas se začal dramatizovat až za stavu 5:0, slovenský tým dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Víc ale ViOn nestihl a Slavia slavila výhru 6:3.

Oblíbený výsledek nedělního dne přineslo i utkání o bronz. ViOn Slovakia jako mírný favorit vstoupil do zápasu s Ladronkou fantasticky, když po úvodní třetině vedl už o tři branky. Zkušený pražský celek se pak dlouho snažil s výsledkem něco udělat, ale konečné skóre znělo jasně: 6:3 pro slovenský tým.

Velké finále přišlo na řadu v 16:30. Odpoledne se už v Praze pěkně vyjasnilo a bitvu o titul tak kromě fantastické podpory fanoušků v nabitém areálu doprovázelo sluníčko a krásné letní počasí.

Bohemians a Slavia, dva nejlepší týmy základní části a zároveň repríza loňského finále Superligy, které vyhráli „sešívání“ 6:3. Letos se ale radoval jejich soupeř. Taktická a urputná bitva, která se dala očekávat, přinesla první branku až na konci druhé třetiny, kdy „klokany“ dostal do vedení Martin Boček.

Slavia srovnala krok hned zkraje závěrečného dějství, když se hlavou prosadil Dominik Andrle. Rozhodující moment nicméně přišel krátce na to, když si David Radosta před soupeřovou brankou našel místo a prostor na nůžky a trefil přesně. Stejný hráč, který mimochodem v základní části nasázel Slavii hattrick, se pak tři minuty před koncem prosadil znovu a definitivně rozhodl o titulu pro Bohemians.

Bohemians se na český trůn vrátil po dvou letech. Nejúspěšnější tým v historii Superligy získal v její dvanáctileté historii už pátý titul.

Nejlepším střelcem letošní Superligy se stal Pavol Hrnčiar z ViOn Slovakia, který v devíti zápasech nasázel 16 gólů. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Lukáš Trampota ze Slavie a cenu pro nejlepšího brankáře sezony si odnesl Patrik Malina z mistrovských Bohemians.