Světové plážové hry znají své vítěze

Od 11. do 16. října probíhala na Světových plážových hrách v Kataru soutěž plážového fotbalu. Na hry se kvalifikovalo 16 zemí v mužské kategorii a 8 zemí v kategorii žen. Los určil složení čtyř mužských skupin po čtyřech týmech a dvou ženských skupin také po čtyřech týmech.

Kategorie mužů

Ze skupiny A se do semifinále probojovala Brazílie, která zvítězila ve všech zápasech. Postupujícím z „Béčka“ se s plným bodovým ziskem stala Itálie. Třetí skupina „C“ se stala kořistí reprezentace Íránu a z „Déčka“ si postup zajistilo Rusko. Úvodní semifinále obstaraly týmy Íránu a Ruska. Vítězem tohoto klání se stal ruský výběr, který zvítězil 6:2. Druhé semifinále proti sobě svedlo Brazílii a Itálii. Gólově bohaté utkání nakonec na svou stranu strhla Brazílie, které porazila Italy 7:5. Poslední hrací den byly na programu zápasy o bronz i o zlato. Z 3. místa se nakonec po penaltách radovali Íránci, kteří tak zvítězili 5:5 pp(3:1). V zápase o zlato si to rozdaly reprezentace Brazílie a Ruska. Zápas jasně ovládli „kanárci“, kteří zvítězili v poměru 9:3 a mohli se tak radovat ze zisku zlatých medailí.

Kategorie žen

Dvě skupiny a dva postupující, to byl úkol pro osm mužstev. Z první skupiny se postup podařil Španělkám a Brazilkám. Ze druhé skupiny si účast v semifinále zajistily Velká Británie a Rusko. Úvodní semifinálové utkání obstaraly výběry Španělska a Ruska. Vyrovnané utkání nakonec zvládly lépe Španělky, které porazily soupeřky v poměru 3:2. Druhé semifinále svedlo proti sobě Britky a Brazilky. V utkání padlo celkem jedenáct branek a o jednu více byly nakonec šťastnější „ostrovanky“, které zvítězily nad Brazílií 6:5. Zápas o bronz tak obstarala Brazílie a Rusko. Utkání zvládly lépe a z bronzu se nakonec radovaly Brazilky, které zvítězily nad Ruskami v poměru 4:3. Finálové utkání obstaraly Španělsko a Velká Británie. Zlato a vítězství na turnaji nakonec vybojovalo Španělsko, které zvítězilo 3:2.

Kompletní výsledky Světových plážových her najdete zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Beach_soccer_at_the_2019_World_Beach_Games