Švýcarská liga: Rodí se kádr budoucího mistra?

beach soccer

Předešlé tři ročníky švýcarské ligy se odehrály pod nadvládou týmů GC Zürich a Sable Dancers Bern, které se spolu pravidelně střetávaly ve finále Suzuki Swiss League.  Aktuální rozložení sil by ale mohl narušit vznik nového klubu. V druhé polovině listopadu na svém oficiálním facebookovém profilu oznámil ambiciózní tým Chargers Baselland, že spojí své síly s městským rivalem Scorpions Basel, pětinásobným švýcarským mistrem z let 2006 až 2008 a 2010 až 2011. 

Kostra reprezentace pospolu

Společně v jednom týmu by si tak mohli zahrát takové osobnosti jako švýcarští reprezentanti Valentin Jäggy, Dominik Ziegler, Kaspar Jäggy, Moritz Jäggy (všichni Scorpions), Marco Allenbach, Sandro Spaccarotella nebo Dominic McDougall (všichni Chargers), člen národní týmu Trinidad & Tobago. Závěrem listopadu navíc vedení Chargers oznámilo, že klub rovněž posílí talentovaný útočník Phillip Borer, který dosud nastupoval za konkurenční Bern.

Naopak v novém týmu se již nepředstaví trojice Samuel Lutz, Nico Jung a Marcos Dos Santos, kteří v loňské sezoně hráli za Chargers. Zatímco Dos Santos a Lutz si hledají nové angažmá, Nico Jung oznámil konec své aktivní kariéry a bude se věnovat pouze trenérské dráze, kterou jako aktivní hráč započal již v předešlých letech. Na pozici hlavního trenéra by se měl představit bývalý švýcarský reprezentant Davor Ivcevic, který dosud působil u Sable Dancers Bern.

Nyní bude zajímavé sledovat, jak na nově vzniklou situaci budou na přestupovém poli reagovat oba dosavadní vládci.