Také vedení subkomise a reprezentace je s losem spokojené

beach soccer

Všeobecná spokojenost zavládla v českém táboře po losu základních skupin kvalifikace mistrovství světa. Soupeři, kterými se staly Ukrajina, Rakousko a Gruzie, jsou podle šéfa české plážové kopané a trenéra reprezentace hratelní.

„Já bych klidně řekl, že jsem nadšený. Los pro nás dopadl velmi dobře,“ prozradil našemu webu předseda Subkomise plážové kopané Jan Dámec. „Ukrajina je z týmů ze špičky pro nás určitě nejlepší, její styl by nám mohl sedět víc, než třeba Portugalska nebo Španělska,“ dodal s tím, že souhlasí s rolí spolufavorita na postup do druhé fáze.

„Los je příznivý,“ přidává se i hrající trenér české reprezentace Martin Chalupa. „Dle mého by nepostup ze skupiny byl velký neúspěch. Je to sice sport a stát se může cokoliv, ale myslím, že soupeře jako je Rakousko a Gruzie bychom měli porážet,“ přidává.

Stejně jako všichni ostatní hráči a funkcionáři, i on vidí jako favorita skupiny pochopitelně Ukrajinu. Stříbrný celek z loňské Evropské ligy. „Bude to těžký oříšek. Jejich hráči působí v předních klubech ruské ligy, která je společně s italskou nejlepší v Evropě a možná i na světě. Mají jiné finanční možnosti, jsou dlouhodobě pohromadě a vůbec bych se nedivil, kdyby nakonec na mistrovství světa postoupili právě oni,“ popisuje Chalupa největšího favorita kvalifikační skupiny F.

Pohledem na tři zářijové soupeře však zatím zájem reprezentačního trenéra o kvalifikaci na světový šampionát končí. Už za osmnáct dní totiž odletí s mužstvem na nejdůležitěší akci letošní sezony – baráž o postup do A-divize Evropské ligy. „Na Evropu se teď soustředíme. Chtěli bychom se zkusit poprat o postup do divize A. Kvalitu i zkušenosti na to máme,“ říká odhodlaně.

Baráž o postup do elitní divize Evropské ligy se hraje od 25. do 28. srpna v Catanii, kvalifikace MS bude od 2. do 11. září v Jesolu.