Trenér české reprezentace věří v další postup do baráže o divizi A

beach soccer

Česká reprezentace bude od 8. do 10. července bojovat o postup do baráže o divizi A ve španělském městě Sanxenxo. Jejími soupeři budou Nizozemsko a Norsko. K termínu, místu a jménům soupeřů se vyjádřil i trenér Martin Chalupa.

„Že jedeme do Španělska mě celkem potěšilo. Ani ne tak kvůli místu, ale hlavně kvůli lepšímu termínu,“ poukazuje český reprezentační kouč na to, že kvalifikaci odehraje jeho tým už na začátku prázdnin. V posledních letech totiž jezdili Češi hrát kvalifikaci do maďarského Siofoku na konci prvního srpnového týdne. „V srpnu už máme program dost našlapaný a vím, že všichni hráči by se nemohli zúčastnit všech akcí. Takto to bude víc v klidu,“ dodává Chalupa a připomněl tak, že na konci srpna je na programu finálový turnaj Evropské ligy v italské Catanii. Kromě toho čeká reprezentaci a celý plážový fotbal ještě jedna velká prezentace. Více však prozradíme později.

A co se týká soupeřů pro boj o postup do baráže? „S Norskem jsme v minulé sezoně prohráli, takže se budeme snažit jim porážku vrátit. Mají v kádru tři hodně šikovné hráče. Pokud se nám je podaří eliminovat, měli bychom zápas zvládnout a vyhrát,“ říká Martin Chalupa na adresu Seveřanů, kteří překvapili český tým loni v Siofóku vítězstvím 9:6. O osm branek se tenkrát postarala trojice Salveson (4), Jacobsen (2) a Sorensen (2). Právě oni tedy budou zřejmě těmi, o kterých se český trenér zmiňoval.

Ohledně týmu Nizozemska panuje všeobecná neznalost. Tým země tulipánů se vrací do EBSL po krátké pauze. „Nizozemsko v minulém ročníku Evropské ligy nehrálo, takže teprve musíme zjistit, s jakým týmem plánují absolvovat letošní sezonu. Zatím je to velká neznámá,“ potvrzuje Chalupa. „V předchozích letech jsme s nimi odehráli vždy vyrovnané zápasy. Očekávám, že tomu tak bude i letos. Věřím, že oba tyto zápasy zvládneme a kvalifikujeme se tak do závěrečného turnaje Evropské ligy,“ říká na závěr český reprezentační trenér Martin Chalupa.

Kvalifikaci Evropské ligy (Euro Beach Soccer League) hrají Češi od 8. do 10. července ve městě Sanxenxo na severozápadě Španělska. Pokud postoupí, pojedou na konci srpna do italské Catanie bojovat o postup do elitní divize A.

Dodejme, že kromě Evropské ligy čeká letos reprezentaci také účast v kvalifikaci o postup na mistrovství světa. To budou v dubnu 2017 hostit Bahamy. Z Evropy si však postup vybojují pouze čtyři týmy.