Trenér Chalupa vyhlásil útok na postup do divize A!

beach soccer

Žádné alibi, ale jednoznačný cíl postoupit do divize A. S tím bude vstupovat trenér české reprezentace v plážové kopané už do víkendového dvojutkání se Slovenskem, ale především poté do závěrečného turnaje Central Europe Cupu a kvalifikace Evropské ligy. Prozradil to v rozhovoru pro náš web.

V předchozích dvou utkáních jste nastoupili v lehce pozměněných sestavách. Bude tomu tak i proti Slovensku nebo už se začíná rýsovat stabilní sestava?
Proti Slovensku nastoupíme s mladým týmem. Šanci dostanou hráči, kteří zaujali v lize, plus některé opory z dřívějška a také bratr Ivana Haška Pavel, který hrál dlouho fotbal na prvoligové úrovni.

Budou se změny týkat i postu gólmana?
S gólmany máme problém. Z těch čtyř, kteří momentálně reprezentují, je schopen hrát pouze Víšek. Proto jsme oslovili Michala Kýčka, který po pauze opět oblékne reprezentační dres. Ale proti Slovensku to nejspíš ještě nebude.

Podle evropského žebříčku i dosavadních vzájemných utkání jste favority. Myslíš, že se vyjmenované změny v týmu nějak projeví na vyrovnanosti zápasů?
Myslím si, že i v sestavě s hráči, kteří toho ještě tolik neodehráli, bychom měli Slovensko porazit. V týmu soupeře působí dlouhodobě tři hráči na velmi vysoké úrovni. Proto jsem zvědav, jestli kluci zvládnou tyto slovenské hvězdy eliminovat.
V týdnu jsme do naší hry přidali další dva prvky a jsem zvědav, zda se nám je podaří přenést do zápasu, aby naše hra byla zase o něco rozmanitější.

Bude dvojzápas ve Žlutých lázních důležitý i s ohledem na nominaci na kvalifikaci Evropské ligy?
Určitě ano. Je to poslední test před důležitými zápasy, které nás v brzké době čekají a já mám stále otazník, koho nominovat do Španělska na post univerzála. Rozhoduji se mezi trojicí hráčů. Nejlepší z nich v dvojutkání se Slovenskem poletí na kvalifikaci. Jinak mám radost, že se stále zvyšuje konkurence v týmu a až na post hrotového útočníka máme hodně variant.

Se zvýšením konkurence v týmu souvisí i nutnost některé hráče odmítnout…
To ano, ale letos máme opravdu nabitý program. Vím, že když některý hráč nepoletí do Španělska, tak hned další víkend odehraje dva kvalitní zápasy na turnaji v rakouském Linz.

Můžeme se už teď s předstihem podívat, jaké budou cíle reprezentace v Evropské lize?
Ve Španělsku mě nezajímá nic jiného, než první místo ve skupině a tedy postup na závěrečný turnaj. Také v Linzi chceme zápasy výsledkově zvládnout a obhájit titul z loňska. Kvalitu a šířku kádru máme i přes letos extrémně nabitý program dostačující, abychom na všechny akce odcestovali konkurenceschopní a dělali dobré výsledky. Hodně nám v tomto směru vyšel vstříc FAČR. Hlavně díky pánům Mestekovi a Dámcovi, kterým se podařilo prosadit navýšení rozpočtu pro plážový fotbal, mám zase po delší době pocit, že se někam posouváme. Za to bych jim chtěl jménem týmu poděkovat.

V kvalifikaci jsi vyhlásil útok na první místo ve skupině. Jaký cíl máš pro celou letošní Evropskou ligu?
Pokud s týmem v létě nezacloumá start letní přípravy fotbalu a futsalu, v co nejkratší době vyřešíme problém s gólmany a udžíme tým pohromadě, chtěli bychom se letos pokusit postoupit do divize A. Největšími favority na postup jsou podle mě Maďaři a Turci. Ale já s asistentem Martinem Starcem věříme a uděláme maximum, abychom tým kvalitně připravili a v příštím roce si zahráli s nejlepšími evropskými týmy. Takže žádné alibi, cílem je postup a my to letos dáme!