Trenér Michael Lukič: Favoritem jsme my

beach soccer

Český reprezentační tým zahajuje přípravu na kvalifikační boje o postup na MS 2013. První letošní herní prověrkou síly českého týmu bude Beachsoccer Praha 2012. Hrát se bude ve sportovním areálu HAMR v Záběhlicích v sobotu 11. a neděli 12. února 2012. Kromě výběru trenéra Michaela Lukiče se jej účastní i celky Maďarska, Slovenska a Rakouska.
Maďaři byli na soustředění v Ománu, trénuje je italský trenér a snaží se co nejlépe připravit na kvalifikaci. Rakušané mají podobný problém jako my poskládat tým. A Slováci budou mít v týmu polovinu nováčků,“ říká český kouč na adresu soupeřů.
Podle jeho slov by jeho svěřenci měli pomýšlet na vítězství: „Favoritem jsme my, Češi, se soupeři máme nejlepší bilanci a i fotbalově jsme na tom nejlépe.“

Beachsoccer Praha 2012 bude historicky největší mezinárodní akcí na území ČR. Bude to rovněž poprvé, kdy se u nás odehraje mezistátní utkání v plážovém fotbale v hale. „Nebudeme hrát v té absolutně nejsilnější sestavě, ale silní budeme. Mezi opory by měli patřit Chalupa, Židlický, Boček a z mladíků Mižár s Holým,“ podotýká Michael Lukič ke svému výběru.
Skládání národního mužstva pro něj nebylo jednoduché, reprezentanti v plážové kopané si plní svoje klubové fotbalové povinnosti. „Tři hráči v zimě přestoupili, takže bojují o místo v sestavách, proto nebylo jednoduché dát tým dohromady.
Žádná nová tvář nakonec reprezentační dres na Beachsoccer Praha 2012 neoblékne: „Mám jednoho nováčka, kterého jsem chtěl vyzkoušet, je to Kočí, který je ale bohužel na soustředění se svým týmem.“
Kromě atraktivních mezistátních střetnutí se diváci mohou těšit na turnaj přípravek, exhibiční utkání reprezentace žen a známých osobností. Návštěvníky čeká také zajímavý doprovodný program.

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK