Turnaj vyhrálo Rakousko, Češi obsadili druhé místo

beach soccer

Central Europe Cup skončil. Jeho vítězem se stal tým Rakouska, když v posledním utkání turnaje sesadil z průběžného vedení domácí mužstvo České republiky. Výsledky a statistiky jsme postupně doplňovali v tomto článku.

CENTRAL EUROPE CUP
24.-26. června, Praha

Pátek (sestřih branek)

Úvodní den turnaje nabídl dvě herně vyrovanané bitvy. A dokonce hned došlo i na prodloužení.

Dovedli jej k němu svůj zápas fotbalisté Rakouska a Slovenska v zahajovacím utkání. Rakušané nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání, ale ujali se vedení. Slováci však dokázali bleskově srovnat a do konce první části výsledek otočit ve svůj prospěch.

Ve druhé třetině gól nepadl, nudný fotbal to však nebyl. Naopak. To, že skóre zůstalo nezměněné, měly na svědomí vynikající výkony obou brankářů.

Kdo čekal, že Rakušanům dojdou v početní nevýhodě síly, tak se mýlil. Nejen, že vydrželi se silami až do konce, ale dokázali i střílet branky a vynutit si prodloužení.

V něm už přecijen jejich energie došla. Při posledním útoku Slovenska už nenašla dvojice útočníku sílu ani chuť k návratu před vlastní branku a Slovensko využilo přečíslení ke vstřelení rozhodující branky. Do konce zápasu přitom chybělo pouhých 19 vteřin.

Ve druhém utkání dne pak došlo na premiérové měření sil mezi reprezentacemi Dánska a České republiky. A ústřední roli v něm sehrál kapitán našeho týmu Kovařík. Na konci první třetiny zlomil odpor houževnatého soupeře dvěma góly rychle po sobě a pět vteřin po rozehrávce druhé třetiny pak dovršil svůj hattrick.

Když chvíli na to přidal čtvrtou branku do sitě Dánů Boček, zdálo se být rozhodnuto. Jenomže, podobně jako při dvojutkání s Maďarskem, ani tentokrát si Češi neodpustili herní výpadek.

Seveřané se po třech trestných kopech dostali zpět do zápasu a měli šance na vyrovnání, ale debutant v české brance Kýček si s jejich dalšími příležitostmi už poradil.

Dvě minuty před koncem pak navázal na předchozí střelecké zápisy Salák a pečetil tak očekávanou, ale zároveň vybojovanou úvodní výhru Čechů.

Rakousko – Slovensko 3:4 pp (1:3, 0:0, 2:0 – 0:1)
Branky: 5. a 30. Cetinyürek, 28. Gahleitner – 7. a 39. Kostoláni, 6. Bureš, 12. Kanyai.

Dánsko – ČR 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky: 21. z pk a 29. Madsen, 32. Raedkjaer – 10., 12. a 13. Kovařík, 15. Boček, 34. Salák.

Sobota (sestřih branek)

První utkání sobotního programu mělo dva výrazné hrdiny a oba z týmu Rakouska. Tím prvním byl gólman Elmer, který už během úvodní třetiny kryl hned několik velkých šancí Dánů. Tím druhým pak autor hattricku a nejlepší střelec turnaje Cetinyürek. Zásluhou těchto dvou individualit dosáhlo Rakousko na první výhru v turnaji a udrželo tak naději na celkové prvenství.

To mají po druhém zápase v turnaji i čeští hráči. Ve federálním derby totiž dokázali vrátit Slovákům šest dní starou porážku ze Žlutých lázní a připsat si další tři body. Také v tomto duelu byli hodně vidět oba gólmani. Rozhodování o nejlepším hráči na tomto postu rozhodně nebude jednoduché.

Dvěma brankami pomohl Čechům k výhře Salák, jednou pak kapitán Kovařík. Oběma tak patří druhé a třetí místo v průběžném pořadí střelců.

Duel se hrál za dost nepříznivého počasí, i když hlavně co se týká větru. Hlavní bouřka se naštěstí našemu hřišti vyhnula, a tak jsme jen posbírali popadané bannery a zápas se normálně dohrál.

Rakousko – Dánsko 6:5 (2:0, 1:2, 3:3)
Branky: 5., 20. a 32. Cetinyürek, 2. Gahleitner, 26. Steinbeiss, 34. vlastní – 22. a 28. Raedkjaer, 20. Ryding, 30. Ytte, 36. Wiese.

ČR – Slovensko 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky: 3. a 21. Salák, 5. Huráb, 11. Radosta, 36. Kovařík – 6. Bureš, 27. Kostoláni. ŽK: Vyhnal (ČR).

Neděle (sestřih branek)

Také závěrečný den Středoevropského poháru nabídl zajímavou podívanou.

Gólová přetahovaná mezi Slovenskem a Dánskem, kdy se oba týmy vystřídaly ve vedení, nakonec rozhodla premiérová branka Marka Pecha v turnaji ve 31. minutě. Slovensko se tak dostalo v průběžném pořadí na druhé místo. Aby na něm zůstalo, potřebovalo výhru Čechů.

Ta však nepřišla. Česká reprezentace totiž nepotvrdila roli favoritů a zejména kvůli velkému neproměňování šancí nakonec odešla ze závěrečného utkání turnaje poražena. Z turnajového prvenství se tak radoval celek Rakouska, jehož hlavními tahouny byli po všechny tři dny gólman Elmer a kanonýr Cetinyürek.

Slovensko – Dánsko 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)
Branky: 9. a 10. Kostoláni, 5. Kanyai, 31. Pecho – 5. a 20. Raedkjaer, 7. Ytte. ŽK: Štajer, Pecho (oba SR).

ČR – Rakousko 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Salák, 9. Kovařík – 4. a 32. Gahleitner, 8. Steinbass, 21. Cetinyürek, 29. Oberegger.

Tabulka
1. Rakousko 6 b.
2. ČR 6 b.
3. Slovensko 5 b.
4. Dánsko 0 b.

Sestřih z vyhlášení a ohlasy ZDE.

Střelci: 6 – Mustafa Cetinyürek (Rak), 5 – Kovařík (ČR), Raedkjaer (Dán), Kostoláni (Slov).
Nejlepší brankář: Marián Dvoran (SR).
Nejlepší hráč: Jaroslav Kovařík (ČR).
Cena fair-play: Mik Wallin Skott (Dán.).