Turnajem v Portugalsku jsme uzavřeli letošní soutěžní sezónu

Superfinále a Promotion finále. To je každoroční vyvrcholení soubojů nejlepších evropských reprezentačních výběrů. Čest zahrát si na tomto turnaji si v letošním ročníku vybojoval také reprezentační výběr České republiky. V divizi B jsme se postupně střetli s mužstvy Rumunska, Estonska a Ázerbájdžánu.

Úvodní utkání proti Rumunsku zvládl lépe soupeř, který zaznamenal čtyři branky oproti dvěma našim. Vstup do turnaje se tak našemu výběru příliš nepovedl.

Ve druhém utkání bylo zapotřebí zpřesnit hru a zabojovat o co nejlepší výsledek. Tento cíl se podařilo splnit na jedničku! Gólovou přestřelku, ve které padlo celkem 12 branek dokázali naši borci zvládnout lépe, než soupeř. Konečné skóre stanovilo výsledek pro České barvy 7:5.

Ve třetím zápase skupiny jsme se postavili soupeři z Ázerbájdžánu. Průběh utkání nahrával od první minuty soupeři, který maximálním možným způsobem využil své technické dovednosti a zvítězil 6:1.

Závěrečné utkání s Maďarskem mělo rozhodnout, které z mužstev se umístí na 5. místě turnaje Promotion Final. Vyrovnanou bitvu zvládl lépe soupeř, který přestřílel náš reprezentační výběr 4:2. Na Český tým tak zbylo konečné 6. místo.

Kompletní výsledky a veškeré informace o turnaji najdete zde: https://www.beachsoccer.com/events/euro-beach-soccer-league-superfinal-and-promotion-final-figueira-da-foz-2019

Kaptián Pavel Stejskal hodnotí Promotion Final

Pavle, jak hodnotíš uplynulý turnaj z herního hlediska?

Turnaj nám ukázal, že stále máme na čem pracovat. Za všechno hovoří především utkání s Ázerbájdžánem.

Na turnaji Promotion Final jsme obsadili celkové 5. místo. Je to úspěch nebo spíš zklamání?

Myslím si, že naše mužstvo má na lepší výsledek než na 5. místo.

Jaké utkání bylo podle tvého názoru nejvydařenější a které hodnotíš spíše jako zklamání?

Zklamáním byl zcela určitě úvodní zápas proti Rumunsku. V tomto utkání jsme měli zvítězit. Nejlepší zápas jsme sehráli s Estonskem, kde jsme ukázali, že se v divizi B můžeme rovnat skutečně s každým.