Úspěšné přestavení SK Bosnia Online EU Teplice v Lize mistrů

Do třetice všeho dobrého. To si může říct po letošním ročníku Ligy mistrů český zástupce SK Bosnia Online EU Teplice. Letošní účast vynesla našemu jedinému účastníkovi zatím největší úspěch – postup do Play off. Ve skupině jej čekaly dva silné celky. První utkání proti italskému celku z Catanie přineslo porážku 0:11. Ani ve druhém utkaní si Český celek nevedl lépe a z utkání proti ukrajinskému mistrovi Artur Music si odnesl porážku 3:12. Ve třetím a zároveň rozhodujícím utkání šlo našemu celku o všechno. Výhra 4:3 jej katapultovala mezi nejlepších 32 týmů v Evropě. Od všech letí velká gratulace do Teplic!

Turnaj hodnotí prezident klubu Adnan Beganovič

JAK PROBÍHALA PŘÍPRAVA MUŽSTVA NA EVROPSKÝ TURNAJ?

Tak příprava byla minimální. A to z důvodu, že jsme měli jen necelý měsíc před startem nejprestižnější Evropské klubové soutěže informaci o naší účasti a udělení divoké karty na start v hlavní části. Dva dny před prvním utkáním jsme začali rychlou přípravu formou dvoufázových tréninků.

S JAKÝM CÍLEM JSTE DO NAZARÉ CESTOVALI? 

Cíl by zcela jasný. Ukázat všem, že na to máme a posunout hranice klubu, a to zápisem do historie postupem z hlavní skupiny do utkání o 16 nejlepších v Evropě. Odměnou byla 30 pozice na Euro Winners Cup 2019 Nazaré.

VE SKUPINĚ JSTE NARAZILI NA KVALITNÍ EVROPSKÉ TÝMY. POSTUP JSTE SI ZAJISTILI V ROZHODUJÍCÍ TŘETÍM UTKÁNÍ. JAK JSTE SE NA TENTO KLÍČOVÝ SOUBOJ PŘIPRAVOVALI?

Tak co se týká přípravy na toto klíčové utkání s Copenhagen, je pravda taková, že jsme se na něj začali připravovat dva dny před začátkem turnaje. Domluva byla zcela jasná, využijeme první dvě velice těžká utkání s Catania a Artur Music k tomu, abychom se naladili právě na dánskou Kodaň.

JEDNÁ SE O OBROVSKÝ ÚSPĚCH ČESKÉHO KLUBU NA MEZINÁRODNÍ SCÉNĚ. CO ZA TÍMTO ÚSPĚCHEM STOJÍ?

Stojím za tím já a moje parta internacionálních lvů. Měsíc jsem se pořádně nevyspal a naši hráči vypustili na hřišti i srdce. Jak jsme všem slíbili FUEGO (oheň), tak jsme slib dodrželi. Děkujeme všem za podporu. Je to nesmírná pocta, jak pro mě osobně, tak pro náš klub, naše město Teplice a Ústecký kraj. Je radost dělat jméno České republice na evropské scéně. Jsem na tento výsledek velice pyšný a hrdý.

PO NÁVRATU Z NAZARÉ JSTE ROZEHRÁLI TAKÉ LETOŠNÍ ROČNÍK FORTUNA BEACH SOCCER LEAGUE. DO NĚJ JSTE VSTOUPILI VÝHROU NAD NOVÁČKEM BS DUKLA PRAHA. JAK NÁROČNÉ BYLO PRO HRÁČE PŘEPNOUT Z MEZINÁRODNÍ DO TUZEMSKÉ ÚROVNĚ?

Upřímně to nebylo těžké, a to z důvodu, že pouze brankář Václav Šlégr a Jiří Formánek byli na Lize Mistrů. Zbytek, kromě ostříleného Jiřího Barana, byli nováčci z béčka, a jak vidíte, stačilo to. Výhra 8:1 je dostačující signál pro naše fanoušky, že teplické FUEGO pokračuje a nepřestane pálit. V příštím utkání se představíme s největší pravděpodobností v plné sestavě.

PŘED SEZÓNOU JSTE JASNĚ ŘEKL, ŽE CÍLEM PRO LETOŠNÍ ROČNÍK FBSL JE VÝHRA. JAKÉ TÝMY JSOU PRO VÁS V SOUBOJI O TITUL NEJVĚTŠÍMI KONKURENTY?

Se vší úctou ke všem mužstvům, nikoho z nich nepovažujeme za konkurenta. Pokud nastoupíme v plné sestavě, jsme schopni porazit kdykoliv, kdekoliv a kohokoliv z nich. Dávám slovo i slib, že nás můžou vyzvat i kdykoliv po soutěži. Ovšem, až po World Winners Cup 2019 v Alanyi. Co se týká cílů, jsou pořád stejné. Titul chceme zpět do Teplic na sever Čech a bude to double.