Velká premiéra v plážovém fotbale. Poprvé se odehraje Univerzitní liga

To tady ještě nebylo! V pátek 31. května se poprvé v historii odehraje Univerzitní liga v plážovém fotbale. Do turnaje mužů se přihlásilo celkem pět vysokých škol, ale na poslední chvíli se odhlásily dva týmy. V akci se tedy představí Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT), Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) a České vysoké učení technické (ČVUT). Všechny tři týmy postoupí zároveň do finále, které se uskuteční 27. července v rámci Olympijského festivalu v Mostě.

Základní část Univerzitní ligy se odehraje v jeden den, v pátek 31. května. Tři týmy nastoupí každý jednou proti sobě, hrát se bude klasicky na 3×12 minut. První duel mezi ČVUT a VŠCHT je na programu v 10 hodin, končit by se mělo po jedné hodině odpoledne.

Univerzitní liga je nová soutěž a nabízí zapojení vysokoškolských studentů a studentek do ligy plážového fotbalu. Tři nejlepší týmy (po odhlášení dvou celků tedy všechny) v mužské kategorii postoupí do finálového turnaje v Olympijském parku v Mostě (27. července). Ženský turnaj se bohužel nenaplnil.

Co hráči získají účastí v Univerzitní lize v plážovém fotbale:

  • Nejlepší hráči a hráčky se mohou dostat do týmů Fortuna Beach Soccer League či Superligy žen
  • Hráči a hráčky zlepšují koordinaci pohybu, cit pro míč, výbušnost a fyzičku
  • Snižují riziko zranění díky písečnému podkladu, je šetrnější na klouby
  • V písku také probíhají rehabilitační cvičení po zraněních, hráči se rychleji dostanou do kondice
  • Zažijí s ostatními jiné fotbalové prostředí a naučí se novým dovednostem
  • A mají šanci se v budoucnu dostat do nově tvořícího univerzitního týmu ČR, který by se mohl zúčastnit plážové univerziády

Univerzitní liga 2024