Velké zklamání! Muži se do hlavní fáze kvalifikace na MS nepodívají

Bohužel… V české výpravě v Nazaré zavládlo obrovské zklamání. Reprezentace mužů nezvládla druhý duel kvalifikace na mistrovství světa a po prohře 1:2 po penaltách proti Norsku se do hlavní fáze nepodívá. Celé utkání přitom svěřenci Martina Dlouhého dobývali norský defenzivní blok, na více než jednu branku Lukáše Trampoty to ale nestačilo.

Nálada před utkáním panovala dobrá. Kluci byli na klíčový boj proti Norsku namotivovaní, na druhý český zápas v kvalifikaci si dokonce našlo čas i sluníčko.

Stejně jako ve čtvrtek proti Moldavsku, i v sobotu proti Norsku začala česká reprezentace pořádně aktivně. Už ve 3. minutě vystřihl fantastické nůžky Lukáš Trampota a jeho čistý a především přesný kop zajistil rychlé vedení.

Norové, kteří se od začátku nikam příliš netlačili a spíše čekali na své šance, se dočkali vyrovnání v závěru první třetiny. Sedmnáct vteřin před první sirénou se hlavičkou prosadil Gaare.

Ve druhé části hry pokračoval český tlak. Z dálky začal pálit brankář Jan Bártl, který tentokrát dostal přednost před Patrikem Malinou. Jeho dvě dobré rány jen těsně minuly branku. Pokus přes hlavu Jakuba Pekárka zase vytáhl norský brankář na roh. Po něm se do šance dostal Daniel Valeš, ale ani on neuspěl.

Norové od vyrovnání pokračovali ve velmi pasivní hře. Český tým ale nemohl najít cestu ke gólu, i když šancí na skórování bylo dost. V závěru základní hrací doby pálil Daniel Valeš nůžkami těsně mimo tři tyče. Snad největší šanci utkání si Češi nechali na úplný konec, Filip Vyhnal nicméně dvě vteřiny před sirénou zblízka minul odkrytou branku Norska po fantastické akci a přihrávce Michala Folejtara.

Čechům by k jistotě postupu do hlavní fáze stačila výhra i po prodloužení. Úspěšné trefy se ale ani v této fázi nedočkali, i když šance na to znovu byly. Definitivní razítko na konec v kvalifikaci pak daly neúspěšné pokutové kopy, ve kterých Norové proměnili všech pět svých pokusů.