VI FIFA BEACH SOCCER WORKSHOP

beach soccer

6. ročník FIFA BEACHSOCCER WORKSHOP se uskuteční 3. listopadu v Dubaji a hned na druhý den je připraveno vyhlášení nejlepších BEACHSTARS, tedy nejlepší hráč, trenér, brankář roku 2017. Českou republiku budou na této prestižní akci zastupovat  marketingový manažer Jindřich Knödl a reprezentační manažer Jakub Jeřábek. Hlavními body semináře bude především kalendář akcí pro rok 2018, Evropské OH v Minsku, ženský plážový fotbal, hráčské přestupy a mnoho dalších zajímavostí. Na blížící akci jsme se také obou zástupců českého plážového fotbalu zeptali.

Jindro, jak se těšíš do Dubaje a s jakým cílem tam s Kubou jedete?
Zdravím všechny příznivce plážové kopané, držte nám palce, ať naše „diplomatická“ plážová mise dopadne dobře. Je to vlastně nejprestižnější setkání celé světové komunity plážové kopané, kde proběhne nejen závěrečný turnaj vybraných nejlepších mužstev z celého světa, ale především se zde řeší a představí další koncept a novinky plážové kopané, takže je dobře, že tu nebudeme chybět. Osobně se těším na zápasy a konfrontaci jihoamerické a evropské školy plážáku např. Brazílie vs. Portugalsko nebo Rusko vs. Mexiko a pak finálová utkání (zápasy budou live na beachsoccer.com/schedule)Určitě se chceme zapojit do konzultací ohledně ženské kopané, kde vidíme i pro naše mužstvo obrovský potenciál do budoucna a rádi bychom vyjednali nějaké atraktivní soupeřky pro přátelská utkání v roce 2018. V neposlední řadě je pak skvělé se na workshopu potkat s realizačními týmy ostatních zemí, protože tato formální i neformální setkání nám otevírají dveře k zajímavým možnostem spolupráce, tak jako v minulém roce, kdy jsme dostali pozvánku pro mužskou reprezentaci do Číny.

A stejná otázka patří i Kubovi, který byl již na akci v minulém roce. Jak se těšíš Ty?
Z cesty do Dubaje se nejvíce těším na atmosféru velkolepého města a nejméně se těším na dlouhý let a tzv. jet lag. Z programu Workshopu je zajímavé možné zařazení plážového fotbalu do Evropských her 2019 v Minsku, to vnímám jako další krok k vysněnému zařazení plážového fotbalu do programu olympijských her. Dalším zajímavým bodem z agendy je diskuze o ženských soutěžích. Už jen vzhledem k tomu, že hráčky české plážové reprezentace patří mezi nejlepší v Evropě a máme s nimi velké plány. A nakonec se těším na zveřejnění programu soutěží plážáku pro rok 2018. Díky tomu budeme moci začít plánovat program pro naše reprezentace do sezony 2018, kterou již netrpělivě vyhlížím.

Přejeme šťastný let a úspěšnou misi pro český plážový fotbal.

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK