Víkend v Radotíně: turnaj mládeže i třetí nejlepší tým světa!

Beach Arena Radotín se o víkendu opět stane hlavním místem pro český beach soccer. V sobotu dopoledne startuje mládežnický turnaj starších přípravek (kategorie U11), na který odpoledne naváže tréninkový kemp starších žáků (kategorie U14). V podvečer a v neděli dopoledne pak dojde na vrchol na víkendu v podobě dvou přípravných zápasů české reprezentace žen proti jednomu z nejlepších týmů světa – polskému Grembach Lodž!

Ženský tým Grembach Lodž z Polska se v Česku připravuje na Ligu mistrů. Jde aktuálně o třetí nejlepší tým světa podle žebříčku BSWW. Lepší jsou pouze WFC Zvezda z Ruska a Pavia Lokrians z Itálie. Ve dvou přípravných duelech (sobota 18:00 a neděle 9:45) změří síly s českou reprezentací žen, pro změnu desátým nejlepším národním týmem světa.

Nominace české reprezentace žen: Aneta Jungová, Markéta Matějková, Lucie Hrušková, Barbora Pomijová, Veronika Pilousková, Michaela Čulová, Michaela Jablončíková, Veronika Pýchová, Jana Krůtová, Martina Folprechtová, Nikola Landesková, Iveta Císařová, Veronika Císařová, Alexandra Horáčková, Marie Ročovská.

Hned po nedělním utkání se do Radotína sjedou hráči juniorské a seniorské reprezentaci ke svým tréninkům.

Už v sobotu dopoledne nicméně v Radotíně odstartuje turnaj starších přípravek, tedy kategorie U11 (ročník 2009 a mladší). Startuje se v 11 hodin za účasti pěti týmů – FC Háje JM I, FC Háje JM II, SK Hostivař, FK Loko Vltavín a Zákolany. Na dvou zmenšených hřištích (14x20m) se utkají každý s každým na 3×6 minut hrubého času.

Po skončení turnaje se předvedou i starší žáci, tedy kategorie U14 (ročník 2006 a mladší). Ti se před prvním zápasem žen představí v rámci tréninkového kempu se soutěžemi.