Víšek: Byla to nejdelší a nejlepší sezona v mé kariéře

beach soccer

Gólman Petr Víšek byl v loňském roce u všeho podstatného, co se v českém plážáku událo. Byl vyhlášen nejlepším brankářem české Superligy i turnaje BSWW v Linci, vyhrál ligu s Ladronkou a byl oporou reprezentace na všech vrcholných akcích. Poprávu tak získal druhé místo v anketě Plážový fotbalista roku 2016.

Získal jsi druhé místo v anketě o nejlepšího plážového fotbalistu roku. Jsi spokojený?
Jsem rád, že jsem se dostal mezi pět hráčů, ze kterých byl následně vybrán ten nejlepší. Vyhrát mohl každý a záleželo jen na hlasování hráčů, zástupců týmů ligy a samotného vedení plážového fotbalu. Vítěz je ale jeden a já tímto Michalovi gratuluji. Za svoje výkony a přístup k našemu sportu si toto ocenění zaslouží.

Sezona byla hodně dlouhá a náročná. Jak jí hodnotíš z pohledu svých výkonů?
Popravdě jsem snad takto dlouhou a náročnou sezonu nezažil. Vrátil jsem se po roční odmlce do reprezentace a užil si to náramně. Jsme amatérským sportem a jediná odměna za naše nasazení a věnování času a energie do tohoto sportu je pocit dobře odvedené práce korunované vítězstvími a dosaženými úspěchy. A těch se letos dostavilo nemálo. Pro mě je důležité, aby mě sport bavil a naplňoval. A to se mi letos s plážákem podařilo.

Už v průběhu sezony jsi získal několik individuálních i týmových ocenění. Asi bude těžké vybrat jeden, kterého si ceníš nejvíc?
Zpětně mohu hodnotit tuto sezonu jako nejlepší v mé kariéře. Jsem rád, že jsem mohl svými výkony pomoci dosáhnout nejlepšího výsledku v historii českého plážáku a posunout českou reprezentaci ve světovém i evropském žebříčku. Individuálních, klubových i reprezentačních ocenění si moc vážím, ale nechci vybírat jeden úspěch. Celá sezona byla pro mě úspěšná a já z ní mám dobrý pocit, což je pro mě to nejdůležitější.

Přemýšlíš už nad nadcházející sezonou? Budeš pokračovat v Ladronce i reprezentaci?
Chtěl bych i nadále působit v BS Ladronka a pokusit se obhájit ligový titul. Pokud moje výkony osloví trenéra reprezentace a budu nominován, určitě bych chtěl pokračovat i v reprezentační kariéře.

V květnu by ses měl s Ladronkou zúčastnit Euro Winners Cupu. Prozraď, v jaké fázi jsou přípravy Ladronky na tuto akci?
Již na konci minulého roku jsme se rozhodli, že na Euro Winners Cup bychom rádi odcestovali a reprezentovali Českou republiku na klubové úrovni. Celou zimu pravidelně trénujeme v hale. Sice ne na písku, ale i tak se připravujeme na další sezonu. Nyní jsme ve fázi plánování a shánění dostatečných finančních prostředků na tuto akci. Uvidíme, zda se nám povede přivést do Ladronky finanční partnery, kteří by naší cestu podpořili.