Mižár: Individuální úspěch potěší, ale víc je pro mě úspěch týmu

beach soccer

Třetím nejlepším hráčem loňského roku byl zvolen Jakub Mižár. Důraznému obránci se moc povídat nechtělo, ale nakonec pár vět prozradil pro náš web i on.

Pokud se nemýlím, tak jsi poprvé mezi třemi nejlepšími. Jaký je to pocit?
Ano, jsem poprvé v první trojce nejlepších. Pocit je to krasný, je příjemné být takto ohodnocen za své výkony, i když je to spíše díky skvělé spolupráci celého týmu a trenéra v lonské sezoně. Jinak bych chtěl pogratulovat Michalu Salákovi a Petru Víškovi. Oba si zaslouží za své výkony být na nejvyšších stupních.

Jaká akce v loňském roce se ti osobně nejvíc líbila a jaká nejvíc vyšla?
Byla to určitě kvalifikace na MS v Itálii. I když jsme, bohužel, na MS nakonec nepostoupili, byli jsme zde rovnocenným soupeřem i top týmům Evropy. Byla to pro nás obrovská zkušenost a hlavně velký úspěch pro českou plážovou kopanou i pro mě osobně. Předvedli jsme tam výborné výkony.

Loni se hrálo dvakrát více zápasů než rok předtím. Nebylo toho už moc?
Byla to opravdu dlouhá sezona, ale sám za sebe mohu říct, že mě to naopak těšilo a doufám, že v dalších sezonách bude počet zápasů a turnajů stejný, ne-li vyšší.

Jak jsi na tom s anketami. Už ses v nějaké někdy umístil „na medailích“?
Abych se přiznal, nepřikládám individuálním úspěchům takovou váhu, jako týmovým. Samozřejmě to potěší, ale větší radost mám z týmového úspěchu.

Přemýšlel jsi o nadcházejícím roce? Budeš dál pokračovat v plážáku jako dosud?
Už se nemohou dočkat a těším se na další sezonu. Doufám, že bude minimálně stejně úspěšná jako letošní. Nebo ještě úspěšnější!