Salák: Spoustě hráčů loňská sezona vyšla výborně, titul mohl získat kdokoliv

beach soccer

Staronový král české plážové kopané Michal Salák si svého prvenství hodně váží a připomíná, že za něj vděčí svým spoluhráčům i rodině. Zároveň oznámil konec aktivní kariéry. To a další zajímavosti se dočtete v článku.
Reprezentant a hráč BS Bohemians 1905 Praha dokázal obhájit svůj loňský triumf. „Ocenění si hodně vážím. Ale je potřeba říct, že to není jen má zásluha, že jsem tu cenu získal. Pomohli mi k tomu spoluhráči, kamarádi a hodně má rodina,“ řekl král české plážové kopané za uplynulý rok. Tedy za rok, který se stal jedním z nejúspěšnějších, ne-li vůbec tím nejúspěšnějším pro český plážák v jeho historii. „Sezona byla hodně povedená. Samozřejmě tam byl i neúspěch v Evropské lize, ale myslím si, že pro celý český plážový fotbal to byla sezona, jaká tu ještě nebyla,“ dodal Salák.

Sedmatřicetiletý fotbalista a futsalista se v loňském roce zúčastnil všech důležitých reprezentačních akcí plážové kopané. Byl na kvalifikaci i superfinále Evropské ligy, na tuzemském Středoevropském poháru i na tolik vydařené kvalifikaci o světový šampionát, kde český tým skončil na šestém místě.

„Spoustě kluků z reprezentace se letos dařilo a anketu pro nejlepšího fotbalistu roku mohl vyhrát kdokoliv. Třeba Petr Víšek nebo Kuba Mižár. Jsem rád, že byli v anketě takto vysoko,“ jmenoval Michal Salák spoluhráče, kteří v anketě obsadili druhé, resp. třetí místo.

Po dvou prvenstvích v anketě Salák útok na zlatý hattrick neplánuje. S plážovým fotbalem končí. Alespoň jako hráč prý určitě.

„Já už to řekl klukům v Itálii po posledním utkání kvalifikace na mistrovství světa s Ruskem. Myslím si, že pokud se má český plážák posunout dále, měli by dostat šanci mladší hráči. Dalším důležitým faktorem pro mé rozhodnutí bylo, že chci být víc s rodinou,“ vysvětlil Salák proč už jej fanoušci v další sezoně neuvidí v reprezentačním dresu. Je však šance, že u národního týmu zůstane.

„Nevylučuji, že bych se mohl v plážové kopané objevit v jiné roli. Jsme předběžně domluvení s předsedou plážáku ohledně nějaké trenérské funkce. Ale nejprve si musí sednout celý nový koncept plážové kopané v České republice a rozhodnout, jaké týmy budou v letošním roce postaveny. Pak se uvidí,“ uzavřel Michal Salák – Plážový fotbalista ČR za rok 2016.