Všichni loňští medailisté se chtějí podívat do finále

beach soccer

Před startem Superligy jsme krátce vyzpovídali zástupce loňských medailistů. Tedy týmů, které skončily od prvního do třetího místa. Jak Bohemians, tak Ladronka i Moe´s by se letos chtěly probojovat do finálového zápasu. Posily nahlásil pouze úřadující mistr.

„Náš cíl je jasný. Chtěli bychom opět vyhrát ligu a zároveň předvádět atraktivní hru,“ říká reprezentační kapitán a trenér Martin Chalupa, který bude opět oporou pražských Bohemians. Síla obhájců tří posledních titulů by měla ještě vzrůst. Do kádru totiž přibyli Židlický, Šírl a v jednání je futsalista Belej z Benaga. U něj však bude záležet, jak dokáže plážový fotbal skloubit se svými povinnostmi ve finále futsalové ligy.

To loni stříbrná Ladronka by měla jít do ligy v nezměněném složení. „Náš tým je stabilizovaný. Nikdo neodešel a trochu jsme omladili,“ říká Tomáš Huráb a prozrazuje i cíl: „Chtěli bychom si zahrát finále. Naším cílem je se plážovým fotbalem bavit.“

Opět alespoň o příčku výše chtějí plzeňští Moe´s. Letos vynechají svou účast v příbramské lize a budou se plně soustředit jen na Superligu. „Chceme se poprat o druhé místo. Kdyby to nevyšlo, tak nejhůře skončit jako loni, tedy obhájit bronzové pozice,“ prozradil Vladimír Sirotek. Také jeho tým je údajně stabilizovaný, tedy bez velkých změn.

Po vyjádření všech zástupců se nám dodatečně podařilo zjistit, že jedna přestupová zajímavost mezi týmy z absolutní špičky českého plážáku byla na spadnutí. Na přání klubů však jméno hráče zatím nebudeme zveřejňovat.