Zahájení nové sezóny

beach soccer

Začátek nové sezóny je tady a s tím jsou spojené i novinky, na které se můžeme těšit. Jak jsme avizovali koncem roku, čeká nás v lednu další kemp všech reprezentací. Týmy mužů, žen a juniorů se sejdou 28.1. v Beach klubu Ládví a zahájí letošní sezónu. V rámci kempu bude představen nový logotyp českého plážového fotbalu, který bude následně představen veřejnosti. Současně se bude připravovat finální harmonogram tuzemských a reprezentačních akcí, pokud má někdo zájem a chuť být zařazen do letošního kalendáře, pak pošlete informaci o svém turnaji na info@plazovakopana.cz. Akce, zařazené do kalendáře českého plážáku, budou mít podporu Subkomise plážové kopané FAČR.

Abychom si všichni během letošního roku užili plážové kopané co nejvíce, je potřeba sladit jednotlivé termíny. Proto žádáme všechny zájemce o pořádání jakékoliv akce – přátelských zápasů, turnajů, poháru nebo Regionální ligy – aby se nám ozvali co nejdříve. Všem bude Subkomise plážové kopané FAČR maximálně nápomocna.Rozhlédněte se ve svém okolí a dejte vědět na info@plazovakopana.cz, jestli u vás máte provozovatele beach hřiště, ochotného sundat kůly na volejbal a hostit akci plážové kopané. Informovat týmy můžete přes naše webové stránky, které budou v průběhu jara nové a také pomůžeme s prezentací na sociálních sítí, aby se přihlásilo co nejvíce týmů. Pomůžeme s vybavením, kdy zapůjčíme, lajny, míče, praporky, bannery a také pošleme delegovaného rozhodčího.

Světový a evropský ranking

V celkovém pořadí je český tým na 13. místě v evropském žebříčku a ve světovém na 32. místě.
Česká reprezentace v roce 2017 neměla takové výsledky jako v předchozí sezóně 2016 a následoval propad. V Evropě jsme skončili na 17. místě a ve světě nám patří 45. místo.