Zimní liga: Kvalifikaci ovládly plzeňské týmy

V sobotu 11. ledna zamířila Zimní liga poprvé ve své historii mimo hranice Prahy. Svou premiéru si odbyla v benešovském sportovním středisku S-centrum. Zde se v kvalifikačních bojích o čtyři postupová místa do pražského finále střetlo deset týmů, které los rozdělil do dvou pětičlenných skupin. Postup do další fáze si zajistily vždy první dva týmy z každé skupiny.Skupina A: Plzeňský válec došel do finále

Z prvenství ve skupině A se radoval favorizovaný Plzeň Team, který jako jediný tým neztratil v kvalifikaci ani jeden bod. Dvojnásobný vítěz Zimní ligy z let 2011 a 2012 přehrál své soupeře zejména díky získaným mnohaletým zkušenostem a předvedl vysokou produktivitu v zakončení. Soupeře válcovala ofenzivní mašina ve složení Jakub Vavrač (8 branek), Tomáš Peteřík (8) a Karel Fűrbacher (7).

V jednotlivých duelech Plzni nejvíce zatopily celky Braník BS a FC Korela, které si to ve vzájemném duelu rozdaly o druhé místo. Ve vyrovnaném zápase, v němž se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, se z vítězství radoval pražský Braník. Postup nad západočeským soupeřem z Křimic si zajistil až v závěrečné třetině. Hrdinou duelu se stal Tomáš Hlaváček, který za stavu 4:4 vstřelil rozhodující gól, to běžela 19. minuta. Vítězství ještě o tři minuty později pečetil reprezentační obránce Tomáš Robb.

Blízko postupu byl i mladý tým z Jirkova, ale zástupce Ústeckého kraje nezvládal koncovky klíčových zápasů. S Korelou jej ztratil v poslední minutě, s Braníkem pak gólem z 18. minuty.

Skupina B: Oslnili Pecho a Koc

I druhou skupinu ovládl zástupce Plzně. Allianz Plzeň prohrál pouze s Artfulem Bratislava, mistrem Slovenska, kterému podlehl až v penaltovém rozstřelu. Tým táhl skvěle hrající futsalista plzeňského klubu Indoss Václav Koc, který zaujal i vedení reprezentačního týmu mužů. Zdařile mu sekundoval Vladimír Žák, který se stal s osmi góly nejlepším střelcem odpolední skupiny. První místo zajistil Plzni vzájemný zápas dvou zahraničních týmů. Bratislava zaváhala s polským týmem UKS Milenium Gliwice, když zápas rozhodl v poslední minutě Mateusz Kikliasz.

Polský tým své soupeře na turnaji přehrával a potvrdil očekávanou kvalitu, ale jeho postupové šance vyhořely na neproměňování šancí. Symbolem zmaru byl zápas UKS proti Kenya Teamu, v němž Poláci zahodili dokonce čtyři penalty. Pražský tým Kenya, nováček v prostředí plážového fotbalu, byl nejpříjemnějším překvapením soutěže.

V průběhu celé soutěže fascinoval všechny přítomné svým výkonem brankář Kenya Teamu Dan Pecho, který předváděl jeden bravurní zákrok za druhým. Zejména hráče UKS bude jeho počínání ještě dlouho budit ze sna. Své úspěšné tažení soutěží potvrdil Kenya Team závěrečným duelem proti plzeňským Moe´s, které porazil na penalty.

Finálový turnaj soutěže se odehraje 1. února v Praze. Ke čtveřici kvalifikantů se přidají celky BS Bohemians 1905, letní mistr ČR, a Beach Polabí Přerov nad Labem, obhájce titulu v Zimní lize.

Fotografie z turnaje k prohlédnutí zde

Výsledky (hráno na 3 x 8 minut):

Skupina A:

FK Zlíchov 1914 – FC Korela 4:8 (1:4, 2:1, 1:3)
branky: 3. Schuma, 9. Zápotocký, 12. Tarůs, 20. Humeník – 1. Dobrý, 5. Dobrý, 6. Tauš, 7. J. Rada, 6. Dobrý, 18. Tauš, 22. M. Rada, 23. Dobrý. Rozhodčí: Kaštánek – Orálek.

Plzeň Team – Braník BS 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Fűrbacher, 11. Fűrbacher, 20. Mižár – 21. Kodytek. Rozhodčí: Kaštánek – Trkovský.

FC Korela – FK Jirkov 2000 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Branky: 2. M. Rada, 5. J. Rada, 21. Dobrý, 24. M. Rada – 11. Král, 13. Sussmilch, 17. Sussmilch. Rozhodčí: Orálek – Kaštánek.

Plzeň Team – FK Zlíchov 1914 13:1 (2:0, 5:1, 6:0)
Branky: 2. Vnuk, 5. Vnuk, 11. Vavrač, 14. Peteřík, 16. Vavrač, 16. Kocour, 16. Fűrbacher, 17. Mižár, 19. Fűrbacher, 21. Vavrač, 22. Daněk, 23. Vavrač, 24. Peteřík. Rozhodčí: Trkovský – Kaštánek.

Braník BS – FK Jirkov 2000 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Hlaváček, 18. Mráz – 15. Bureš. Rozhodčí: Kaštánek – Trkovský

Plzeň Team – FC Korela 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 2. Vavrač, 8. Peteřík, 13. Peteřík, 16. Vavrač, 20. Fűrbacher – 5. J. Rada, 10. J. Rada, 22. Dobrý. Rozhodčí: Trkovský – Orálek

FK Jirkov 2000 – FK Zlíchov 1914 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
branky: 20. Král, 24. Novák, 24. Král – 13. Schuma, 22. Schuma. Rozhodčí: Trkovský – Orálek

FC Korela – Braník BS 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
branky: 4. M. Rada, 7. Dobrý, 12. J. Rada, 17. J. Rada – 2. Robb, 10. Hlaváček, 14. Mráz, 16. Matera, 19. Hlaváček, 22. Robb. ŽK: 23. M. Rada. Rozhodčí: Kaštánek – Trkovský

FK Jirkov 2000 – Plzeň Team 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)
Branky: 6. Verner, 18. Bureš – 1. Fűrbacher, 3. Vavrač, 8. Peteřík, 10. Peteřík, 12. Vavrač, 14. Peteřík, 21. Peteřík, 23. Fűrbacher. Rozhodčí: Trkovský – Orálek.

FK Zlíchov 1914 – Braník BS 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
branky: 23. Marek – 11. Mareš, 21. Kodytek. ŽK: 20. Zápotocký. Rozhodčí: Orálek – Kaštánek.

Allianz Plzeň – Moe’s 8:3 (2:1, 3:2, 3:0)
branky: 2. Koc, 4. Žák, 11. Žák, 13. Harmady, 14. Harmady, 18. Žák, 21. Koc, 22. Žák – 6. Sirotek, 11. Krysl, 13. Sirotek. Rozhodčí: Kaštánek – Orálek

UKS Milenium Gliwice – Kenya Team 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Bárta, Bárta. Rozhodčí: Trkovský, Orálek.

Artful Bratislava – Allianz Plzeň 3:3 (1:1, 2:2, 0:0), penalty 1:0
branky: Božík 2, Kanayi – Žák, Harmady, Koc. Rozhodčí: Orálek – Kaštánek

Moe´s – UKS Gliwice 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky: Sklorz 4, K. Kiklaisz, Žur

Artful Bratislava – Kenya Team 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 1. Pastrňák, 5. Pastrňák, 14. Božík, 15. Kikuš – 3. Pecho, 18. Šimek. Rozhodčí: Orálek – Kaštánek.

Allianz Plzeň – UKS Milenium Gliwice 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Žák, 8. Žák, 10. Sváta – 24. Sklorz. Rozhodčí: Orálek – Trkovský

Artful Bratislava – Moe´s 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
branky: Kanyai, Božík, Bagin, Kikuš – Krysl. Rozhodčí: Orálek – Trkovský

Kenya Team – Allianz Plzeň 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 16. Krejčí – 12. Koc, 14. Koc, 20. Žák. Rozhodčí: Orálek – Trkovský

Artful Bratislava – UKS Milenium Gliwice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
branky: 15. Hustý – 14. Sklorz, 24. M. Kiklaisz. Rozhodčí: Orálek – Trkovský