Ani druhý den českým týmům body nepřinesl

Ani na druhý pokus se mužský a ženský reprezentační výběr nedočkal v Portugalsku bodového zisku. Ženy v rámci ME nenavázaly na dobrý páteční výkon proti Anglii a se Španělskem prohrály vysoko 0:8. V neděli je tak čeká už pouze boj o konečné 5. místo (11:15 SEČ) s Nizozemskem. Muži v Evropské lize divize B neodčinili úvodní nezdar s Norskem a Bulharsku podlehli 3:6. Také pro ně je boj o postup ztracen, v neděli s Andorrou (13:15 SEČ) je čeká rozlučka s turnajem.

Druhé třetiny se dnes staly osudné pro oba české týmy. Ženy proti Španělsku po úvodním dějství držely krok i nadějný stav 0:1, ale ve druhém dějství nezastavily mohutný španělský nástup. Mistryně Evropy z roku 2017 brankářku Barboru Sladkou překonaly hned šestkrát a ve třetí třetině už jen v poklidu kontrolovaly velkou gólovou rezervu. Češky, startující na druhém Euru, naopak žádnou ze slušně rozehraných akcí nedotáhly do gólového konce a v prvním vzájemném utkání proti Španělsku tak skórovat nedokázaly.

Muži prohrou s Bulharskem přišli o šanci bojovat o konečné vítězství ve skupině a možný postup do divize A. Také oni si budou vyčítat své vystoupení ve druhé třetině, kdy inkasovali rychle za sebou čtyři góly a Bulharsko šlo do výrazného vedení 5:0. Svěřencům trenéra Martina Dlouhého slouží ke cti, že zdánlivě jasně rozehraný zápas nevypustili. Dvě branky Pavla Stejskala a další zásah Karla Fürbachera přiblížily český tým na dosah dvou branek, ale soupeř v úplném závěru šestým gólem možné drama odmítl. Češi mohli litovat i toho, že v utkání třikrát nastřelili brankovou konstrukci. A promarnili i řadu nadějných standardních situací.

Výsledky:
Ženy – mistrovství Evropy:
Španělsko – Česká republika 8:0 (1:0, 6:0; 1:0)
Sestava ČR:
Hedvika Vacíková, Barbora Sladká – Michaela Čulová, Martina Folprechtová, Markéta Matějková, Barbora Pomijová, Karolína Dlouhá, Aneta Jungová, Veronika Pilousková, Veronika Pýchová
Trenér: Petr Víšek

Muži – Evropská liga divize B:
ČR – Bulharsko 3:6 (0:1, 1:4; 2:1)
Branky: 2 x Stejskal, Fürbacher.
Sestava ČR:
Petr Víšek, Patrik Malina – Michal Folejtar, Tomáš Huráb, David Radosta, Filip Vyhnal, Karel Fürbacher, Martin Boček, Pavel Stejskal, Miloslav Klíma
Trenér: Martin Dlouhý

Přímé přenosy zápasy českých reprezentací je možné sledovat na webu: www.beachsoccer.com/schedule