Vítězná rozlučka českých týmů na plážovém fotbale v Portugalsku

Třetí hrací den se oba české týmy v Portugalsku dočkaly výher. Ženy vydřely v prodloužení duelu s Nizozemskem výhru 2:1 v prodloužení a evropský šampionát tak končí na konečné páté pozici. Mužský výběr splnil povinnost a uštědřil debakl Andoře 8:0. Nic to nezměnilo na faktu, že v základní skupině Evropské ligy divize B skončí třetí a v září si tak o postup do nejvyšší divize.
Obě výhry však české výpravě částečně zpříjemnily rozlučku s městem Nazaré, které oba turnaje hostilo. Ženy v dopoledním utkání ukázaly charakter a dlouho nepříznivě se vyvíjející utkání s Nizozemskem otočily v úplném závěru. V jejich prospěch rozhodly dobře zahrané standardní situace: Veronika Pilousková nejprve ve třetí třetině zužitkovala trestný kop, a když se zdálo, že ani prodloužení neurčí vítěze, přišla česká radost. Nizozemská hráčka ve vymezeném území zahrála rukou a Michaela Čulová z penalty rozhodla o těsné výhře českého souboru. To vše půl minuty před koncem nastaveného času.
Úspěch žen namotivoval i mužský tým před rozlučkovým duelem s Andorrou, outsiderem skupinu. Ráz zápasu určil už samotný úvod a dvě rychlé branky kapitána Martina Bočka. Ten ve druhé třetině zkompletoval hattrick a odstartoval tak útočný festival. Češi na horkém písku dominovali, řadu dobrých kombinací ještě nedotáhli do úspěšného konce. Smolař zápasu Filip Vyhnal třeba neproměnil penaltu. I tak nebylo o výhře pochyb, konečný osmibrankový příděl ale pro Čechy znamenal jen částečné zmírnění zklamání, které znamenaly předchozí prohry s Norskem a Bulharskem.