Ani druhý pokus nevyšel. Češi kousali, ale s Poláky znovu padli

Šlo o lepší výkon než v sobotu, ale i druhé přátelské utkání skončilo výhrou Polska. Čeští reprezentanti v nedělním utkání vedli 2:0, ještě po polovině hrací doby drželi vedení, ale nedokázali ho udržet a i přes dobrý výkon prohráli 3:6. Střelecky se ve druhém utkání prosadili Jakub Pekárek, Lukáš Trampota a Marek Borovička.

Češi měli opět velmi slušný vstup do zápasu. David Radosta pálil hned po úvodní rozehrávce z voleje do gólmana, následně se do šancí dostali i Lukáš Trampota a Daniel Valeš. Poté zahrozil i na druhé straně Patryk Pietrasiak, největší hrozba soupeře. Dvakrát pálil v krátkém rozmezí nůžkami, jednou vedle, podruhé jeho pokus vytáhl brankář Jan Bártl.

Skóre se poprvé měnilo v 7. minutě. Jakub Pekárek vystřihl nůžky a míč propadl polskému brankáři pod tělem do branky. Hned potom vybojoval po zaváhání Poláků míč před brankou Trampota, první střela ještě neprošla, následný pokus nůžkami už skončil parádně u tyče.

Bohužel, Poláci dokázali ještě do konce první třetiny vyrovnat. Nejdříve se jednoduše prosadil Pietrasiak, když mu míč hlavičkou prodloužil před branku Michal Witkowski. Bártl následně pálil přes celé hřiště těsně nad a v úplném závěru musel lovit další balón ze sítě po nešťastném odrazu střely Filipa Gace.

I vstup do druhého dějství se českým reprezentantům povedl náramně. V hlavní roli byl Andy Körtvélyeši. Jeho tečovaná střela po rozehrávce skončila rohem, hned poté vybojoval po pokusu o nůžky penaltu. Tu mu ovšem bravurně zastavil brankář Patryk Nowak.

Do vedení šli Češi opět v 19. minutě. A byla to opravdu exkluzivní akce! Marek Borovička si narazil míč s Trampotou a svůj volej trefil krásně k tyči. Stav 3:2 ale nezůstal dlouho. Witkowski pálil z přímého kopu ještě nad branku, rána brankáře Nowaka z 22. minuty už ovšem šťastně skončila za zády Patrika Maliny. Na konci druhé třetiny ještě Radosta zakončil po autu do brankáře.

Úvod třetí třetiny přinesl šance na obou stranách. Daniel Valeš využil chyby, ale zakončil těsně vedle branky. Pak český brankář Bártl skvěle vychytal Jesionowskiho. Druhý souboj už ale patřil polskému hráči, po faulu těsně před pokutovým územím bez problémů proměnil přímý kop a poslal Poláky poprvé v utkání do vedení.

Ve 30. minutě se Poláci prosadili znovu, když po chybě v české obraně nabídl Jakub Bistula další gólovou radost pro Jakuba Jesionowskiho. V závěru ještě mohl snížit Michal Folejtar, z dobré pozice ovšem nastřelil jen brankáře. A v poslední minutě přidal pojistku na druhé polské vítězství Grzegorz Brochocki.

Česko – Polsko 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Branky: 7. Pekárek, 8. Trampota, 19. Borovička – 26. a 30. Jesionowski, 8. Pietrasiak, 12. Gac, 22. Nowak, 36. Brochocki.

Sestavy:

Česko: Bártl, Malina (Karpíšek) – Huráb, Pekárek, Borovička, Valeš, Trampota, Körtvélyeši, Radosta, Folejtar (Andrle).

Polsko: Sobczak, Nowak – Pietrasiak, Wardziński, Meloyan, Kiklaisz, Klopeć. Bistula, Ziober, Jesionowski, Brochocki, Gac, Klawikowski, Witkowski.