Beach-arénu čeká velký víkend! Na přípravné zápasy přijedou Nizozemky

Radlická Beach-aréna se může těšit na další mezinárodní zápasy! Příští pátek a sobotu (26. a 27. května) sehraje český národní tým žen dva přípravné duely proti Nizozemsku, aktuálně 13. týmu ve světovém žebříčku. Pro tým hlavního trenéra Radima Nečase a hrající asistentky Markéty Matějkové půjde o skvělý test před blížícími se Evropskými hrami v Polsku.

První mezinárodní zápasy se v radlické Beach-aréně odehrály už loni. Nejdříve se ženská reprezentace představila v přátelském dvojzápase s elitním polským celkem Lady Grembach, následně mužský národní tým poměřil síly proti polské reprezentaci.

Nyní dorazí Nizozemky, se kterými Češky v historii sehrály zatím čtyři zápasy, všechny shodou okolností v Portugalsku (3x Nazaré, 1x Figueira da Foz). Vždy šlo o vyrovnané a těsné zápasy. Z vítězství se česká reprezentace radovala v roce 2018 na Euro Beach Soccer Cupu v Nazaré, kdy triumf 2:1 vystřelily Veronika Pilousková a Michaela Čulová.

Poslední vzájemný duel se datuje do září 2021, kdy v utkání o 7. místo na Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League v portugalské Figueira da Foz padla česká reprezentace až na penalty. V divokém zápase, který po základní hrací době skončil remízou 6:6, zazářila Markéta Matějková, která dokázala nasázet hned čtyři góly. Po jedné brance tehdy přidaly Lucie Hrušková a Jana Červeňáková.

Ve čtvrtek v podvečer má český národní tým na programu oficiální trénink. První zápas proti Nizozemsku se odehraje v pátek od 18:30, druhý duel pak v sobotu od 16:30.

A to ještě není vše! V sobotu a v neděli budou během celého dne probíhat mládežnické turnaje. V sobotu se představí přípravka v kategorii U10/U11, v neděli pak žáci v kategorii U12/U13. Beach-arénu tak čeká opravdu nabitý víkend plný událostí.

Předběžný program českého týmu:

Čtvrtek 25. května: oficiální trénink (18:00)
Pátek 26. května:
sraz (16:30), první zápas proti Nizozemsku (18:30)
Sobota 27. května: druhý zápas proti Nizozemsku (16:30)

Nominace českého týmu:

Hana LIMBERGOVÁ (BS Praha, 5 zápasů/0 gólů)
Barbora MIKINOVÁ (BS Praha, 2 zápasy/0 gólů)
Anna PROCHÁZKOVÁ (BS Bohemians Praha 1905, 8 zápasů/0 gólů)
Lucie HRUŠKOVÁ (BS Bohemians Praha 1905, 24 zápasů/2 góly)
Annika MACHÁČKOVÁ (BS Praha, 8 zápasů/1 gól)
Michaela ČULOVÁ (BS Slavia Praha, 26 zápasů/11 gólů)
Karolína DLOUHÁ (BS Praha, 20 zápasů/2 góly)
Irena MARTÍNKOVÁ (BS Bohemians Praha 1905, 6 zápasů/1 gól)
Veronika PÝCHOVÁ (BS Slavia Praha, 25 zápasů/3 góly)
Aneta JUNGOVÁ (BS Slavia Praha, 32 zápasů/14 gólů)
Markéta MATĚJKOVÁ (BS Slavia Praha, 31 zápasů/23 gólů)
Viktorie VANTOVÁ (BS Slavia Praha, 2 zápasy/0 gólů)