Bohemians plánují návrat na trůn. Motivace je obrovská, říká Michal Salák

Z mistrovského titulu se radovali celkem pětkrát. Nikdo jiný se v Česku nemůže pyšnit tolika poháry než tým BS Bohemians 1905. Mezi hlavní adepty na trofej patří samozřejmě i letos, což tým kolem kapitána Filipa Vyhnala potvrdil i v základní části. „Klokani“ sice dvakrát klopýtli (s Motorletem 5:7 a s Villagers 2:3 po penaltách), díky zvládnutým vzájemným zápasům proti Slavii se ale i tak mohli radovat z prvenství v základní části Fortuna Beach Soccer League.

2018: Bohemians, 2019: Slavia, 2020: Bohemians, 2021: Slavia. Čtyři roky po sobě se na českém trůnu plážového fotbalu střídají dvě aktuálně největší značky. Kdo bude slavit letos? „Střídá se to. Před dvěma lety jsme vyhráli my, loni slavili oni. Takže teď je mince na naší straně,“ říká Patrik Malina, brankářská opora Bohemians.

„Klokani“ v základní části zvládli oba vzájemné duely proti rivalovi ze Slavie, shodně vyhráli 4:1. „Myslím, že to nic neznamená,“ zmiňuje Michal Salák, který se v nedělním klání proti „sešívaným“ blýskl dokonce hattrickem. „Určitě je to příjemný, ale už jsem ve věku, ve kterém na statistiky nehledím,“ prohodil po utkání s úsměvem.

„Chceme hlavně vyhrát, vítězství a tři body jsou nejdůležitější. Jestli jsme skončili první, nebo bychom byli druzí, třetí, čtvrtí… Cíl byl postup do Final Four, a to jsme splnili,“ doplňuje Michal Salák.

Bohemians stvrdili triumf v základní části díky nedělní výhře nad Slavií. Kdyby pětinásobní mistři české ligy zápas nezvládli za tři body, skončili by druzí. Teoreticky si tak mohli vybrat i soupeře pro semifinále. „Nijak jsme v ničem nespekulovali. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát, ať už je to v jakékoliv sestavě. Spoustu zápasů jsme lepili na poslední chvíli. Parta je tady úžasná, každý máknul jeden za druhého,“ těší Patrika Malinu.

Z prvního místa po základní části čeká Bohemku semifinálové repete z loňského roku proti Villagers Uherské Hradiště. „Je na nich vidět, že jsou hrozně živí a naběhaní. Jsou na tom dobře fyzicky, což ukázali i v sobotu, kdy jsme s nimi hráli 2:2. Ale zase to bude úplně jiný zápas. Nám přijede Radič (David Radosta), který teď byl na dovolené. To bude další pomoc, kvalitní hráč, reprezentant. Doufám, že budeme v plné síle, uděláme první krok a pak se uvidí,“ prohlásil Michal Salák k semifinálovému soupeři.

„Jestli máme Motorlet, nebo jsou to Villagers, ve finále je to jedno. Důležité je, že jsme ve Final Four. Teď přejít přes ten důležitý zápas, který je stěžejní pro celou sezonu. Teď se to bude rozhodovat, tam se láme chleba,“ vyhlíží nedělní bitvy Patrik Malina. „Já říkám: Když chceš být vítěz, tak musíš porazit každého. Samozřejmě nám je úplně jedno, koho jsme dostali. Chceme to vyhrát, zase si chceme s klukama ještě jednou zahrát Ligu mistrů. To je náš cíl,“ dodává Michal Salák.

TITULY BOHEMIANS
2013
2014
2015
2018
2020

Loňské semifinále proti Villagers zvládli Bohemians bez potíží 6:1, ve finále ale padli 3:4 se Slavií. Oba loňští finalisté jsou i letos největšími favority na titul. „Musíme jít zápas od zápasu. Pokud se ale dostaneme spolu do finále, tak myslím, že to bude úplně jiný zápas než v základní části. Jak znám kluky ze Slavie, tak si určitě přivedou nějaké posily jako loni. Je na nich vidět, že jsou na písku víc než někteří z nás, já třeba speciálně už tréninky na písku nemám,“ říká Michal Salák.

„Jak říká Sali, nám je úplně jedno, s kým hrajeme. Náš cíl je vyhrát s touhle partou, která tady je nějakých 12 let, co tu jsem. Měl jsem vážnější zranění, takže jsem rád, že tady vůbec můžu být a můžu ten sport dělat. Final Four je úplně o ničem jiném. Zápasy v základní části nemají úplně takový náboj. Semifinále či finále, každý zápas je jinej. Písek je specifickej v tom, že může jít střela vedle a stejně skončí v šibenici. V tom je ten sport hezkej. Nic není vyhraného, před námi je ještě dlouhá cesta,“ přidává Patrik Malina.

A možný návrat na trůn a zisk historického šestého titulu pro Bohemians? „Motivace je obrovská. Kór tím, že jsme s nimi loni ve finále prohráli. Chceme být první a jet na Ligu mistrů,“ zakončuje Michal Salák, který je po základní části s 12 góly zároveň nejlepším střelcem celé soutěže.