Bohemians v Lize mistrů končí. Stopku v play off vystavil věhlasný Lokomotiv

Předvedli statečný vzdor, ale kvalita soupeře byla znát. Bohemians padli v prvním kole play off Euro Winners Cupu, nestačili na jeden z nejlepších týmů světa – ruský BSC Lokomotiv. Prohra 1:11 zní až moc krutě, „klokani“ si nicméně i proti tak silnému soupeři vypracovali několik šancí. Úřadující český mistr končí cestu Ligou mistrů na 17. – 32. místě z celkových 50 účastníků.

Skupinu zvládli Bohemians v portugalském Nazaré na jedničku. Po dvou výhrách nad řeckým týmem Napoli Patron BSC (4:2) a domácím celkem GD Sesimbra (3:1) měli téměř jistý postup, který se potvrdil i přes závěrečnou prohru 0:5 s dalším portugalským týmem Casa Benfica CR.

Los play off nicméně „klokanům“ nepřál. Přisoudil jim jednoho z nejtěžších soupeřů, jakého mohli dostat: ruský klub BSC Lokomotiv, pátý nejlepší tým Evropy podle žebříčku BSWW s řadou ruských reprezentantů i několika brazilskými krajánky.

Obrovská kvalita soupeře byla znát od prvních minut. Na rychlou úvodní trefu Rusů mohl ještě zareagovat Michal Salák, chytrým zakončením z přímého kopu z velké dálky nicméně orazítkoval jen konstrukci branky. Do první sirény přidal Lokomotiv ještě další dva góly.

Po dobrém vstupu do druhé třetiny spláchla „klokany“ sprcha tří slepených gólů. David Radosta poté hlavičkou šikovně lízl míč, brankář Stanislav Košarnyi jej ale konečky prstů vytáhl na rohový kop. Izraelská posila Omri Cohen následně nastřelil další tyčku.

V závěru druhého dějství se Bohemians dočkali alespoň jedné trefy, když si ránu gólmana Patrika Maliny srazil Andrej Novikov do vlastní branky.

Ve třetí části hry mohl přidat další gól Martin Boček, i jeho hlavičku ale dokázal brankář ruského celku vytáhnout nad břevno. Následně měl šanci i Filip Vyhnal, jehož střelu z úhlu rovněž zastavil Košarnyi.

Lokomotiv se nakonec radoval z jasné výhry 11:1 a postoupil do osmifinále Euro Winners Cupu. Bohemians po návratu do Česka čekají už v neděli dva zápasy Fortuna Beach Soccer League proti BS Villagers Uherské Hradiště a BS Dukla Praha.