Hotovo! Do Final Four postupují Villagers, Ladronka, Bohemians a Slavia

Po druhém hracím víkendu Fortuna Beach Soccer League už je jasno o účastnících letošního Final Four. Do bitvy se probojovali úřadující mistr Bohemians, poslední finalista Slavia, tradiční tým Ladronka a poprvé v historii i moravský tým Villagers Uherské Hradiště. Základní část se dohraje v úterý zápasem Bohemians – Ladronka.

Nedělní dopoledne a brzké odpoledne přichystalo pro hráče i návštěvníky parádní letní počasí. V úvodním zápase si historický postup do Final Four zajistili Vesničani, kteří zásluhou hattricků Zdeňka Sonntaga a kapitána Vojtěcha Suchánka porazili Bohemians 9:6. Nutno podotknout, že „klokani“ do dvou nedělních zápasů zasáhli v hodně okleštěné sestavě kvůli pozdnímu příletu z Euro Winners Cupu.

Následně šla do akce Slavia, nad kterou visela hrozba konce už v základní části. Jeden z favoritů soutěže zvládl duel proti BSC Artful a po výhře 6:2 si připsal první body v letošním ročníku. Hattrick během pěti minut nasázel nejlepší plážový fotbalista za loňský rok Lukáš Trampota.

Zápas mezi Bohemians a Duklou nabídl velmi zajímavou podívanou. Mladíci z armádního klubu by skalpem „klokanů“ mohli ještě reálně pomýšlet na postup mezi elitní čtyřku. I oslabená sestava Bohemians však dokázala zvítězit 3:1, což úřadujícím mistrům zajistilo místenku ve Final Four.

Přestřelku mezi Villagers a Artful zvládli Vesničani poměrem 7:6. Základní část zakončil moravský tým na 10 bodech a má jistotu, že do Final Four půjde z 1., nebo 2. místa. Hattrick proti slovenskému týmu, který v letošní sezoně nezískal ani bod, si připsal Miroslav Tomaštík. Na druhé straně nasázel tři góly i David Martinat.

Poslední zápas dne přinesl přímou bitvu o poslední místo ve Final Four. Slavia proti Dukle, vítěz utkání získal jistotu postupu. „Sešívaní“ jako favorit měli utkání od úvodu pod kontrolou a nakonec ho dovedli k jasné výhře 6:0, čímž si zajistili postup ze 4. místa.

Základní část se dohraje v úterý, kdy v posledním utkání změří síly Ladronka a Bohemians. Pokud jakkoliv zvítězí Ladronka, bude slavit triumf v základní části. „Klokani“ potřebují k prvnímu místu výhru minimálně za dva body. Pokud vyhrají Bohemians až po penaltách, budou se radovat Villagers.

Final Four je na programu v neděli 25. července.

Základní část

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBRBody
15311043212212
2530103227510
353002312389
452002251876
5510032132-113
6500051950-310