BSWW oznámila kalendář na sezonu 2021! Co čeká Čechy?

Plážový fotbal už zná kalendář na novou sezonu. Beach Soccer Worldwide v úterý oznámil všechny významné akce, které by se měly konat v roce 2021. Kvalifikace na mistrovství světa čeká české muže na přelomu června a července. O měsíc později se pak v moldavském Kišiněvě představí na Euro Beach Soccer League. Pokud postoupí do Promotion Finále, to se hraje v září, krátce po skončení světového šampionátu. Zajímavá premiéra pak čeká na ženskou reprezentaci. Jejich EBSL se bude hrát souběžně s mužskou divizí A.

BSWW v úterý na online tiskové konferenci oznámila předběžný kalendář na rok 2021. Termíny akcí se samozřejmě ještě můžou měnit v závislosti na zdravotní situaci v jednotlivých zemích. Formáty soutěží pak budou ještě definovány podle počtu týmů.

Navzdory celosvětové pandemii COVID-19 růst plážového fotbalu nezpomaluje. Naopak, v plánu je i několik zbrusu nových akcí. Podle Joana Cusca počítá BSWW i s účastí diváků. „Doufám, že budeme mít diváky na většině letošních akcí,“ potvrdil prezident Beach Soccer Worldwide.

Sezona odstartuje 21. dubna v ruském Petrohradě, kde se odehraje InterCup při účasti šesti ruských klubů, domácí reprezentace a národního týmu Běloruska.

První významnou akcí z evropského pohledu bude turnaj Euro Beach Soccer League divize A, který se od 16. do 20. června odehraje v portugalském Nazaré. Divize B, která se bude týkat i české reprezentace, pak má svůj turnaj na programu od 28. července do 1. srpna v moldavském Kišiněvě.

Mezi oběma turnaji EBSL, na přelomu června a července, se odehraje evropská kvalifikace na mistrovství světa. Místo konání ještě není určeno, loni se nicméně měla hrát v italské Catanii. Los skupin světového šampionátu pak proběhne 8. července.

Samotné mistrovství světa se hraje na konci srpna (od 19. do 29.) v Moskvě. V září se pak v portugalském Figueira da Foz uskuteční Superfinále EBSL a Promotion Final EBSL, které se může týkat i Čechů.

V červenci (od 12. do 18.) je v portugalském Nazaré na plánu Euro Winners Cup pro muže i ženy. Zde je otázka, zda se turnaje zúčastní i poslední čeští mistři – BS Bohemians 1905 mezi muži a BS Slavia Praha mezi ženami.

Úplnou novinkou je pak ženská obdoba Euro Beach Soccer League, která se bude hrát souběžně s mužskou divizí A.

Významné akce v roce 2021:

16. – 20. 6.: Euro Beach Soccer League (divize A) v Nazaré
17. – 20. 6.: Women´s Euro Beach Soccer League v Nazaré
24. 6. – 4. 7.: Evropská kvalifikace na MS – místo bude ještě oznámeno
8. 7.: los skupin MS
12. – 18. 7.: Euro Winners Cup a Women´s Euro Winners Cup v Nazaré
28. 7. – 1. 8.: Euro Beach Soccer League (divize B) v Kišiněvě
19. – 29. 8.: mistrovství světa v Moskvě
8. – 12. 9.: Euro Beach Soccer League (Superfinále a Promotion Finále), Women´s Euro Beach Soccer League (Superfinále) ve Figueira da Foz