Nejlepší hráč a hráčka za rok 2020: Lukáš Trampota a Martina Folprechtová

Máme za sebou asi nejšílenější rok, jaký jsme kdy zažili. I když jsme toho v plážovém fotbale tolik nestihli, i za rok 2020 byl ve středu v rámci XIX. Galavečera našeho fotbalu vyhlášen nejlepší plážový fotbalista. Cenu získal LUKÁŠ TRAMPOTA, stabilní reprezentant a hráč BS Slavia Praha. Vůbec poprvé v historii se v rámci Galavečeru udělovala cena i pro nejlepší plážovou fotbalistku roku. Tou se stala MARTINA FOLPRECHTOVÁ z BS Bohemians 1905.

V pořadí 19. ročník Galavečera neprofesionálního fotbalu se letos odehrál ve smutnějších kulisách. Tradičně zaplněný sál pražského Žofína tentokrát vystřídalo improvizované předávání cen.

Samotného předávání cen a moderování se ujal současný trenér fotbalové Příbrami a bývalý úspěšný záložník Pavel Horváth. Vyhlášení vysílala ve středu 3. února od 21 hodin ČT Sport.

Nejlepším plážovým fotbalistou za rok se stal Lukáš Trampota. Lídr pražské Slavie a stabilní člen reprezentace vystřídal na trůnu Tomáše Hurába, který obdržel cenu za rok 2019.

V létě sice Trampota nedovedl Slavii k obhajobě titulu v Superlize. Z poháru se radovali hráči Bohemians. Hvězda „sešívaných“ nasázela v devíti zápasech 13 gólů a zaslouženě si odnesla cenu pro nejlepšího hráče celého ročníku.

V létě si Lukáš zahrál i německou ligu za tým Bavaria Beach Bazis a vyzkoušel si i konkurenčně nabitou polskou soutěž za tým TONIO Team Sosnowiec. „Na druhou stranu neproběhla žádná reprezentační akce. Všichni proto doufáme, že příští rok bude na akce a zápasy bohatší,“ přeje si Trampota v roce 2021 trochu pestřejší program.

„Mockrát děkuju za krásné ocenění, moc si toho vážím. Chtěl bych v první řadě poděkovat celé rodině, všem spoluhráčům i protihráčům, všem trenérům i vedení plážové kopané, protože se nám loni podařilo postavit nový areál pro plážovou kopanou. Doufám, že tenhle rok bude trošku lepší, normálnější a že areál budeme moct pořádně využít,“ sdělil Trampy po předání ceny.

Vůbec poprvé v historii v rámci Galavečeru našeho fotbalu se pak udělovala cena i pro nejlepší hráčku plážového fotbalu. Jako první si cenu odnesla Martina Folprechtová, stabilní členka ženské reprezentace a opora Bohemians.

V obnovené ženské Superlize dovedla v létě 2020 svůj tým k celkovému 3. místu. V šesti zápasech především kralovala v obranné činnosti a k tomu vstřelila i tři góly.

Oběma oceněním gratulujeme a všem nadšencům plážového fotbalu přejeme úspěšný rok 2021!