BSWW si pro fanoušky připravila další letošní novinku

beach soccer

Ve středu 2. listopadu se uskutečnilo oficiální rozlosování základních skupin 1. ročníku turnaje Samsung Intercontinental Cup 2011. Po uspořádání premiérového ročníku Mundialito de Clubes je to tedy druhá turnajová novinka, kterou si pro fanoušky plážového fotbalu připravila BSWW.

Pořadatelem turnaje, který proběhne od 22. do 26. listopadu, bude město Dubai (SAE). Dle původních představ BSWW se měla turnaje zúčastnit reprezentace hostitelské země, vítěz mistrovství světa a nejlepší týmy jednotlivých konfederací. Bohužel svou účast na turnaji odřekly týmy Ukrajiny (vítěz konfedereace UEFA), Senegalu (CAF) a Japonska (AFC). I tak je obsazení turnaje velice kvalitní, jelikož se na něm představí hned čtyři čtvrfinalisté nedávného MS (Brazílie, Rusko, Nigérie a Mexiko) a druhý tým letošního ročníku EL (Švýcarsko).

Zajímavou příchuť bude mít zejména skupina A, která má velice podobné složení jako jedna ze základních skupin letošního světového šampionátu. Znovu si tak spolu zahrají výběry Tahiti, Nigérie a Ruska. Pouze Venezuelu nahradí domácí tým Spojených arabských emirátů. Ve skupině B se představí Brazílie, Omán, Švýcarsko a Mexiko. V této skupině si svůj vzájemný zápas z nedávného mistrovství zopakují týmy Brazílie a Mexika. Zajímavé bude sledovat, kdo se nakonec objeví na lavičce Brazílie, jelikož dosavadní trenér Alexandre Soares na svou funkci na konci září rezignoval.

Turnaj bude pořádán za přispění společnosti Samsung, která je podporovatelem rozvoje plážového fotbalu v oblasti Perského zálivu. „Plážový fotbal je mimořádně rychle se rozvíjející a dynamický sport ve Spojených arabských emirátech a uzavřené partnerství je důkazem naší snahy při podpoře mládeže a sportu v tomto regionu a důkazem naší vášně pro plážový fotbal.“ Řekl při slavnostním losování Marco Vocale, generální ředitel společnosti Samsung Electronics. lavnostním losování Marco Vocale, generální ředitel společnosti Samsung Electronics.

NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK