BSWW Tour: Maďarský tým pokořen! Češi jdou do finále

beach soccer

Český reprezentační tým zvládl vstup do turnaje Umag Masters, který je jedním z mnoha dílů BSWW Tour. V dnešním duelu pokořili Češi Maďarsko 3:0 a v sobotu si tak zahrají finále proti Bulharsku, které překvapivě porazilo favorizované Tahiti 6:5, hattrickem se na tom podílel útočník klubu VNL Varna Filip Filipov. Českému výběru se tak vyhne možnost si poprvé v historii zahrát mezistátní zápas proti neevropskému týmu, ale i zápas proti Bulharsku bude premiérové měření sil. Ve hře budou důležité body do žebříčku. V dnešním zápase český tým předvedl po celé utkání skvělou obranu a po dvě úvodní třetiny předváděl i lepší výkon v útoku, až v té závěrečné nás Maďaři dokázali přehrávat. Češi si však v první třetině vytvořili důležitý náskok, když ji vyhráli po gólech dua Martin Chalupa – Lubomír Karda 2:0. Na konečných 3:0 zvyšoval v poslední části při tlaku soupeře Tomáš Huráb. Excelentní výkon předvedli oba brankáři Tomáš Židlický (první dvě třetiny) a Petr Víšek (třetí třetina).

Česká republika – Maďarsko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
branky: Chalupa, Karda, Huráb

sestavy: ČR: Tomáš Židlický, Petr Víšek – Martin Chalupa, Tomáš Huráb, Tomáš Robb, Josef Vladyka, Lubomír Karda, Michal Salák, Josef Huňáček. Trenér: Michael Lukič

Maďarsko: László SzacskóBence Komáromi – Csoszánszki DávidBadalik SzabolcsLászló BerkesFerenc BesenyeiAttila Borsodi, Viktor FeketeTamás WeiszMark UghyCsaba BorszékiNorbert Sebestyén. Trenér: Tamás Weisz

Bulharsko – Tahiti 6:5