O víkendu fotbal v písku! Obhájí Kolibříci titul?

beach soccer

Prostějov – Jen tři dny zbývají do startu již šestého ročníku populárního letního turnaje v plážovém fotbale Bexim Cup. Obdobně jako v předcházejících pěti letech, se místem konání stane areál plážových sportů – Aquapark Koupelky Prostějov. Pořadatelé z klubu Bexim Paletten hlásí opět plnou startovní listinu, i když v době uzávěrky dnešního vydání bylo ještě jedno místo volné. „Jsem optimistou. Vždycky se někdo ozve na poslední chvíli, zatím pokaždé jsme museli ještě někoho odmítnout,“ informuje hlavní turnajový šéf Evžen Kučera.

Samotný turnaj je opět zařazen do seriálu Českého poháru, čímž se může vítězný tým z Koupelek kvalifikovat na celostátní pražské finále. Loni se to podařilo Kolibříkům, kteří v hlavním městě vyválčili bronzovou příčku. „Těch kvalifikačních kol se hraje osm na různých místech republiky a my jsme jedním z nich. Harmonogram bude mít klasický průběh. V sobotu se odehrají dvě základní skupiny, z nichž postoupí nejlepší osmička do nedělního play off,“ doplňuje Kučera. Začátky obou hracích dnů jsou stanoveny na osmou hodinu ranní, předpokládaný začátek finálového zápasu – neděle 30.7. od 13:00 hodin. Další zajímavostí je i přítomnost oficiálně delegovaného rozhodčího z Prahy. „Kontaktovali mě ze svazu, že přijede jeden arbitr specializovaný ryze na plážový fotbal,“ sděluje Kučera žhavou novinku.

Ve startovní listině zatím figuruje osm oficiálně přihlášených týmů. Vedle loňského obhájce Kolibříků dále pořadatelský Bexim Paletten, Memphis, Pe+Pe, Ochoz u Brna, JCS John Crane a dva celky z Určic – I a II. „Vážný zájem projevil ještě jeden oddíl, věřím, že bude startovní pole naplněno maximálně,“ říká Kučera.

Pro informovanost zveřejňujeme krátký výňatek z pravidel plážového fotbalu. Hřiště má následující rozměry: délka – 37m, šířka – 28m. Hranice (čáry) jsou označeny páskami, penalta je ve vzdálenosti 9 metrů od brankové čáry. Hraje se 4+1 a střídá se hokejovým způsobem. Zápas probíhá na dva poločasy o patnácti minutách.

Pořadí 5. ročníku: 1. Kolibříci, 2. Bexim Paletten, 3. PE+PE, 4. Memphis, 5.-8. Určice, Čerpadla Ostrava, Smoking Players, Ochoz u Brna, 9.-10. Bonga Mantinels a Lokomotiv Romža.

Odkaz na článek: O víkendu fotbal v písku! Obhájí Kolibříci titul?