BSWW Tour: V Chorvatsku dostane šanci dravé mládí

beach soccer

Český národní tým míří do chorvatského města Umag, kde se účastní prvního ročníku turnaje Umag Masters, jež je zahrnut do série BSWW Tour. To znamená, že se zde bude hrát o důležité body do evropského žebříčku, které by se českému týmu náramně hodily. Hrát se bude již tento týden. V pátek 28. června jsou na programu semifinálové zápasy, o den později se bude hrát o konečné umístění. Trenér Michael Lukič musel provést v nominaci řadu změn ve srovnání s turnajem Evropské ligy ve francouzském Valance. Chybět ani tentokrát nebudou Petr Víšek, Martin Chalupa a Tomáš Huráb, naopak zbytek kádru se zcela obměnil. Šanci tak dostane i dravé mládí. Debut v národním týmu si prožije tandem Josef Huňáček (23 let) a Josef Vladyka (22 let), své dosavadní dva starty pak bude mít šanci rozšířit kapitán týmu BFC Malá Strana Michael Marek (21 let). Příští rok čeká český tým kvalifikace o postup na MS pro rok 2015 nebo boje o postup na Evropské olympijské hry, je tedy třeba zkoušet nové tváře a rozšiřovat kádr, tak jak činí i jiné přední evropské týmy.

V pátek si český tým zahraje od 16h proti Maďarsku, tedy proti soupeři, se kterým poslední dobou měří své síly často. Loni proti Maďarům nastoupili Češi ve čtyřech zápasech, vyhráli jen jediný v rakouském Linci. O den později si Češi zahrají proti Bulharsku nebo Tahiti. Zvlášť lákavé by bylo zahrát si proti Tahiťanům, tedy pořadatelům nadcházejícího světového šampionátu, jelikož budou v domácím prostředí patřit mezi černé koně turnaje na zisk některé z medailí. Kompletní nominaci najdete uvnitř článku.

Nominace:
brankáři: Petr Víšek a Tomáš Židlický

hráči v poli: Martin Chalupa, Tomáš Huráb, Tomáš Robb, Josef Vladyka, Lubomír Karda, Michal Salák, Josef Huňáček a Michael Marek

Program:

28. 6. 2013
14:00 Chorvatsko – Evropa (exhibice)
16:00 Česká republika – Maďarsko
18:00 Tahiti – Bulharsko

29. 6. 2013
14:00 Chorvatsko – Slovinsko (exhibice)
16:00 zápas o 3. místo
18:00 finále