Koller se znovu stane ligovým fotbalistou. Plážovým

beach soccer

Český fotbalista Jan Koller stihl za svou kariéru nastřílet 180 ligových branek a teď v létě k nim může přidávat další. Na rozdíl od těch předchozích už se mu tyto letní góly nebudou počítat do klubu kanonýrů. „Je to úplně jiný sport než klasická kopaná, například taktika je zcela odlišná.“ Fotbal, o kterém historicky nejlepší střelec národního týmu mluví, se hraje na písku a říká se mu plážový. V Česku je zatím spíše zábavou nadšenců a několika týmů. Ty nejlepší teď hrají ve dvou kvalifikačních skupinách v Praze a v Plzni a bojují přitom o účast v národním finále, do kterého mají namířeno i Bohemians 1905. Klub za který Jan Koller hraje. 

I když je úplně jiné trefovat branku na pečlivě střiženém trávníku či z hlubokého písku, bývalému hráči Dortmundu by mohlo jít obojí. Za Bohemians už si totiž zahrál v zimě, na mezinárodním turnaji, a svými osmi góly tehdy týmu pomohl ke třetímu místu. Teď přiznává, že bude možná potřebovat pomoc on sám. Tehdy se hrálo pod střechou a nebylo takové vedro, které možná dvoumetrového fotbalistu čeká během některého ze zápasů. „Plážový fotbal jsem už okusil, ale stejně doufám v pomoc zkušenějších spoluhráčů. Navíc v takovém horku jsem zatím nehrál. Naposledy jsem se zúčastnil turnaje v únoru a ten se konal v hale. Trénovat nebylo kde, tak doufám, že vydržím s dechem,“ vysvětluje legendární snajpr. Nejlepší střelec fotbalové reprezentace si díky startu za Bohemians 1905 plní přání, které kdysi vyslovil. I když tenkrát měl na mysli velký fotbal, když říkal, že by v případě návratu do české ligy hrál jedině v dresu „klokanů“.

Na profesionální trávníky se už nechystá

A pokud jde o hřiště, na kterém se český útočník nejvíce proslavil, žádný senzační návrat nebo přestup už nechystá. „Já si myslím, že už to stačí. Je mi čtyřicet let a na rozdíl od podobně starého Pavla Horvátha jsem už vypadnul z tréninku. Opravdu těžko bych se do toho znova dostával,“ přiznává Jan Koller, kterého můžete v létě vídávat na pražské Ladronce při ligových zápasech plážové kopané

Odkaz: Koller se znovu stane ligovým fotbalistou. Plážovým