Češi dvakrát prohráli, v odvetě dostali zápas k penaltám

beach soccer

Druhé dvojutkání Středoevropského poháru přivedlo o víkendu 4. a 5. června do Prahy celek elitní evropské divize Německo. Česká reprezentace silnému protivníkovi statečně vzdorovala, ale dvakrát odešla poražena. V neděli však až po penaltovém rozstřelu.

Podívejte se na sestřih zápasů. Fotogalerii najdete na našem facebookovém profilu.

Sobotní duel začali Češi nadějně, když vedli 2:0. Ve druhé části však Němci skóre otočili a ve třetí třetině pak ještě navýšili. V nedělní odvetě pak opět Češi vedli a do závěrečné třetiny šli s jednogólovým mankem. Tentokrát ale dokázali ztrátu dohnat a utkání dospělo do prodloužení a následně do penaltového rozstřelu. V něm německý gólman Müller chytil pokusy Chalupy a Saláka a zajistil tak svému týmu vítězství i ve druhém utkání.

Poslední dvojutkání Středoevropského poháru odehraje česká reprezentace v plážové kopané o víkendu 18. a 19. června, a to proti Slovensku. O týden později pak bude pohár zakončen finálovým turnajem za účasti ČR, Slovenska, Rakouska a Dánska.

ČR – Německo 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)
Branky: Chalupa, Salák, Stejskal, Mižár – Biermann 3, Romrig 2, Weirauch 2.

ČR – Německo 4:5 po pk. (3:2, 0:2, 1:0 – 0:0), pk. 1:2
Branky: Chalupa 3, Vyhnal – Weirauch 2, Mönch, Thürk.
Obě utkání rozhodovali: Kaštánek, Lasch a Trkovský.
ČR: Židlický, Víšek – Stejskal, Mižár, Vyhnal, Chalupa, Salák, Radosta, Vladyka, Huráb, Hašek, Boček.
Německo: P. Müller, Penke – Körner, Romrig, Biermann, Penke, Weirauch, Mönch, Kniller, Thürk, Schmitt, T. Müller, Sousa da Silva.