Chalupa: Budu rád, když aspoň jednou vyhrajeme, ale výsledek není nejdůležitější

beach soccer

O víkendu 4. a 5. června čeká české reprezentanty v plážové kopané další těžká prověrka. V rámci Středoevropského poháru vyzvou v Praze tým Německa, tedy účastníka nejvyšší divize Evropské ligy.

„Jsem rád, že se v této fázi přípravy máme možnost utkat s kvalitním soupeřem. Němci přijedou ve stabilizované sestavě se všemi oporami a proto jsem zvědav, jak se dokážeme s účastníkem elitní skupiny vypořádat,“ říká hrající trenér Martin Chalupa, který chystá oproti úvodnímu souboji s Maďarskem několik změn. „V brance dostane příležitost navrátilec do reprezentace Tomáš Židlický a ve dvojutkání máme v plánu vyzkoušet i další hráče,“ dodává Chalupa.

S Němci hrál český výběr v historii už desetkrát. Oba soupeři si připsali pět výher. „V minulosti jsme s Němci dokázali odehrát vyrovnaná utkání. Samozřejmě bych byl spokojený, kdybychom alespoň jeden zápas dokázali vyhrát, ale zatím nebudeme úplně koukat na výsledky. Jsme na začátku herní přípravy. Proto nám půjde spíše o test a zabudování méně zkušených hráčů do týmu a o přenesení a zkvalitnění herních nácviků z tréninku do zápasu,“ prozradil hrající trenér české reprezentace.

Pro německou reprezentaci bude dvojutkání v Praze druhou letošní akcí. V polovině května se zúčastnila turnaje ve Španělsku, kde skončila druhá za Francií. Německá Bundesliga má za sebou jeden hrací víkend.

Trenér Chalupa je na souboj s německým týmem připraven. Vycházet bude i z toho, co viděl před čtrnácti dny. „S Maďarskem nám vázla spolupráce mezi hrotovými útočníky a univerzály. Proto budu velmi spokojen, když se nám podaří toto zlepšit. Na zápasy se všichni moc těšíme. Doufáme, že vyjde počasí a přijde alespoň stejný počet diváků, jako na Maďarsko,“ dodává.

Dvojutkání ČR – Německo se uskuteční v libeňském areálu Na Korábě. V sobotu od 18 hodin a v neděli od 11 hodin. Vstup je zdarma.

Středoevropský pohár poté bude pokračovat 18. a 19. června, kdy se Češi utkají se Slovenskem v rámci Hyunday Czech Fun Parku ve Žlutých Lázních. Závěrečnou akcí pak bude turnaj ve stylu Evropské ligy 24.-26. června Na Korábě, kde budou hrát ČR, Slovensko, Rakousko a Dánsko.