Česko na písku v Písku jednou Slováky zdolalo. Podruhé padlo

Byl to nezvyk. Československá hymna se hrála od půlky a první část zazněla až potom. Ve skutečnosti už se hrály dvě samostatné hymny a Slováci měli přednost. Všechno bylo při dvou přípravných zápasech reprezentací Česka a Slovenska na písku ve sportovním píseckém areálu jako při velkém mezistátním zápase. I výkony na hřišti. Česko vyhrálo 5:2 a prohrálo 3:5. Ve druhém utkání dostalo v posledních třech minutách tři góly a nestihlo vyrovnat.

Nejvíce se fanoušci zajímali o premiéru internacionála Jana Kollera. Hraje sice v Bohemians 1905 Ladronku ligu a dal v ní šest branek, v národním týmu se však objevil poprvé. „Známe se,“ konstatoval po utkání. V reprezentaci je dost hráčů Bohemians 1905.

Fotbal na písku se hraje 3×12 minut s tříminutovými přestávkami. Musíte si dávat pozor, protože akce jsou často na dva dotyky. Brankář míč vyhodí a hráč ho pošle hlavou na branku. Dá gól. Takovou premiéru v plážové reprezentaci měl i Jan Koller. Do hry nastoupil ve druhé minutě zápasu a v další minutě ukázal, jak zakončit bez kudrlinek. Trefil levačkou pravou tyč a odražený míč napálil pravačkou o centimetry vedle.

Pak se v rozpětí 19 vteřin trefili Filinger a Stejskal. Bylo to 2:0. V 9. minutě Obert snížil a 11 vteřin před koncem první třetiny se trefil Boček. Byl to jeho 33. gól a vyrovnal tím střelecký rekord reprezentace, který držel Martin Mikan. Odpoledne v dalším zápase se Slováky se Boček znovu trefil a stal se rekordmanem.

V dopoledním utkání se na začátku druhé třetiny nechal vidět Koller. Brankář Víšek na něj vyhodil míč a hlavička slavného střelce platila – 4:1. Koller na to potřeboval zhruba šest a půl minuty, které do té doby odehrál. Na další góly nahrál spoluhráčům. „Samozřejmě, že bychom Honzu brali,“ ujišťoval trenér reprezentace Michael Lukič. S Kollerem byla nálada při utkání slavnostnější, lepší, reprezentační.

Odkaz na článek: Česko na písku v Písku jednou Slováky zdolalo. Podruhé padlo