Bájný „Dino“ Jan Koller se vrátil do reprezentace! A za národní tým beachsocceru dal první gól!

beach soccer

Je to skvělá zpráva! Bájný kanonýr české fotbalové reprezenace Jan Koller se v neděli ve svých 40 letech vrátil do národního mužstva České republiky, v němž ve „velkém“ fotbale skončil v září roku 2009 v Bratislavě v duelu proti Slovensku. Bombarďák, který dal v 91 utkáních za mužstvo České republiky 51 branek, v neděli v Písku poprvé nastoupil za tým České republiky v plážovém fotbale v přípravném duelu proti Slovensku. Jedním gólem se podílel na vítězství 5:2.

V neděli se přátelské zápasy proti Slovákům odehrály dva. Jan Koller nastoupil jen v tom prvním. Ve 13. minutě zvyšoval svým prvním reprezenačním „plážovým gólem“ na 4:1 a prakticky pečetil výsledek. Otevřel novou kapitolu ve statistikách svých reprezentačních branek. Ve druhém sobotním odpoledním duelu Češi Slovákům podlehli 3:5, poprvé v historii vzájemných zápasů. První utkání měli Češi cela pod kontrolou. zápasy pro ně byly přípravou na finálový turnaj Evropské ligy od 8. do 11. srpna ve Španělsku – soupeři budou v  základní skupině výběry Turecka, Estonska a Francie.

Jan Koller byl se svou premiérou v plážové reprezentaci spokojen. Dal gól a byl velmi užitečný, uplatnil své zkušenosti v dresu beachsoccerového týmu BS Bohemians Praha a z turnajů na Azurovém pobřeží ve Francii, kde žije – jeho adresa je v Monaku. Ale v Čechách je kvůli zápasům svého mateřského týmu J Smeanova Lhota na Písecku  v I. B. třídě krajského přeboru nebo duelům v beachsoccerové soutěži v dresu BS Bohemians každou chvíli.

Kouč beachsoccerové reprezenance Michael Lukič ho nominoval do národního týmu jednoznačně na základě výkonů v „Ladronka lie“ v dresu BS Bohemians. Není první hvězdou, která se vrátila na reprezentační úroveň v plážovém fotbale po velkých kariérách na „velkém“ travnatém hřišti. Mnohé osobnosti, například Francouz Eric Cantona, ale i další velcí plejeři ze Španělska, Brazílie, Itálie, Francie, Ruska a podobně, našli pokračování své kariéry právě na písku.

„Taktika je hodně podobná velkému fotbalu, díky své vysoké postavě sklepávám míče spoluhráčům na zakončení. Funguje to možná lépe než ve velkém fotbale na trávě. Hraje se víc vzduchem. Jsem rád, že moje premiéra v reprezentaci plážového fotbalu dopadla dobře. V Písku jsem chodil do školy, byl jsem tady i na vojně. Líbí se mi to,“ řekl po utkáních se Slovenskem Jan Koller, s nímž se počítá i pro Evropskou ligu.