Český plážák míří do Dubaje

beach soccer

Dvoučlenná výprava české plážové kopané se chystá do Dubaje. Jejím cílem bude pátý ročník FIFA Beach Soccer Work Shop, který je součástí tradičního a velmi prestižního turnaje Samsung Beach Soccer International Cup.

„Osobně jsem se zúčastnil prvního semináře, který se konal v Curychu a byl velmi důležitým mezníkem pro celosvětový plážový fotbal. V tomto roce se České republika ukázala ve skvělém světle nejen po sportovní stránce, ale i dvěma turnaji BSWW, což nás řadí mezi světovou špičku. Proto ani nemůžeme chybět na této světové události, kde se budeme snažit získat další cenné zkušenosti a kontakty pro rozvoj plážového fotbalu u nás,“ říká předseda Subkomise české plážové kopané Jan Dámec, který bude jedním z členů výpravy. Tím druhým je manažer reprezentace Jakub Jeřábek.

Na mezinárodním work shopu, který se koná 4. listopadu, se bude mimo jiného probírat, jak by se mohl plážový fotbal dostat na olympijské hry, jak podpořit rozvoj ženského plážového fotbalu, jak využít značky beach soccer, v jaké fázi jsou přípravy na mistrovství světa nebo jaký bude kalendář akcí v roce 2017.

„Na akci odlétáme ve čtvrtek a již v pátek nás čeká celodenní program, který bude zakončen shlédnutím zápasů turnaje, kde hrají současně nejlepší týmy světa. V sobotu budeme hosty slavnostního vyhlášení Beach Soccer Stars 2016 a v neděli odlétáme zpět do ČR,“ prozrazuje Jan Dámec program.

Průběžné informace a fotky z „Dubajské mise“ dvou zástupců české plážové kopané budete moci sledovat na našem facebookovém profilu Beachsoccer Czech, souhrn pak najdete po jejich návratu domů i zde na našich webových stránkách.