Na semináři byly představeny hlavní cíle pro rok 2017

beach soccer

V pátek 14. října se v Praze uskutečnilo setkání 15 republikových zástupců plážové kopané. Jeho hlavní náplní bylo vyhodnocení roku 2016 a představení sportovní i marketingové strategie pro rok 2017.

Seminář zahájili členové Subkomise plážové kopané FAČR předseda Jan Dámec a Jindřich Knödl. Společně seznámili přítomné s aktuální skladbou jednotlivých soutěží v tuzemsku i zahraničí a připravovanými projekty pro širokou veřejnost, tak jako byl v roce 2016 Olympijský park na Lipně, kde plážová kopaná tvořila dominantní část celé arény.

Velice zajímavá a inspirativní byla otevřená diskuse s internetovým specialistou Lukášem Pechmannem, zaměřená na komunikaci a využívání kanálů online marketingu, jak pro budování značky a povědomí o plážové kopané, tak pro efektivní prezentaci partnerů.

V závěru semináře, na základě konzultací a závěrů z pracovních skupin, byly stanoveny prioritní body směřování plážové kopané v České republice pro sezonu 2017. Hlavní pozornost bude soustředěna na zkvalitnění Superligy a Českého poháru. Neméně důležitými body pak budou dětské turnaje 3 na 3, oživení ženské plážové kopané, „Slovácké léto“ v Uherském Hradišti jako hlavní akce roku nebo „Talent Cup“ jako premiérový turnaj hráčů do 18 let.

Za každý úsek byl jmenován jeho garant, takže by se starost o plážovou kopanou měla rozptýlit do většího množství lidí, než tomu bylo v minulosti.

Nejbližší akcí Subkomise plážové kopané FAČR bude mezinárodní turnaj reprezentací čtyř zemí, který se uskuteční od 25. do 27. listopadu v Praze. Bližší informace očekávejte již brzy na našem webu a facebookovém profilu Beachsoccer Czech.