Český plážák odstartoval novou sezonu. V Radotíně proběhly kempy reprezentací

Už jsme zase zpátky! V sobotu 26. února proběhl v Beach Areně Radotín úvodní kemp českých reprezentací v plážovém fotbalu. Sešly se jak dospělé reprezentace mužů a žen, tak i nově složený juniorský výběr do 20 let pod vedením trenéra Michaela Lukiče.

Čeká nás náročná sezona. Pandemie koronaviru už snad postupně mizí, a tak světová federace BSWW má letos na plánu pořádnou porci akcí, které se budou týkat i českých reprezentací. Do toho se samozřejmě musí vejít také tuzemské akce včetně Superligy.

Na konci února se české reprezentační výběry sešly v kryté Beach Areně Radotín na úvodní kemp. „Je to úplně super. Termínově je těžké to složit, protože většina hráčů má ještě své fotbaly či futsaly. Jsme rádi, že se nám to podařilo zorganizovat. I pro kluky je to výzva posunout se někam dál. Když se nám podaří takových kempů udělat víc, tak budeme rádi,“ řekl nový reprezentační šéftrenér Radim Nečas.

Všichni reprezentanti a reprezentantky se do té doby připravovali individuálně. Muže a juniory čekal v Radotíně dvoufázový trénink, ženy si zatrénovaly jednou. Pro všechny byl připraven i oběd v místní restauraci.

Důležitý byl kemp hlavně pro šéftrenéra mládeže Michaela Lukiče, který skládá zcela nový tým pro premiérové juniorské mistrovství Evropy. V Radotíně se sešlo hned 22 hráčů, většina z nich si plážový fotbal vyzkoušela poprvé.

„Kemp ukázal, že jsme při výběru nesáhli vedle a docela se trefili. Trefili jsme jak charakter hráčů, tak i herní kvality. Sešlo se tady 22 vyrovnaných hráčů, což je pro nás příjemné překvapení. Myslím si, že to udává směr, kam se plážák chce ubírat. Chceme ho rozvíjet, zase to trošku oživit a zase vychovat do áčka nové a nové hráče,“ pochvaloval si Lukič.