Mistři ze Slavie trápili 40. tým světa, na turnaji v Polsku skončili pátí

Během uplynulého víkendu se v polských Gliwicích uskutečnil 4. ročník Winter Milenium Beach Soccer Cup. Zimního mezinárodního turnaje se už tradičně zúčastnil i český tým BS Slavia Praha. Úřadující vítěz Fortuna Beach Soccer League odehrál pět utkání (1 výhra, 1 výhra po penaltách, 3 prohry) a skončil na celkovém 5. místě.

Slavia se turnaje, který pořádá místní klub Milenium Gliwice, zúčastnila zatím pokaždé. Vyrazila i letos, aby nabrala především fyzickou kondici a herní praxi, která přes zimu pochopitelně chybí. O výsledky tady v první řadě rozhodně nejde.

„Jsou tam kvalitní soupeři a v zimě je to nejlepší příprava, jakou si můžeme přát. Oboje se potvrdilo, takže za celý tým bych řekl, že to splnilo očekávání a příští rok tam pojedeme znovu,“ prozradil jeden z lídrů mistrovského týmu a člen české reprezentace Jakub Pekárek.

Tři zápasy v sobotu, dva v neděli. Letošního ročníku se zúčastnilo šest týmů ze třech různých států (Polsko, Ukrajina a Česko). V pěti zápasech Slavia posbírala čtyři body, zastřílela si proti Olimpii Ježów (9:0), na závěr na penalty zdolala pořádající Milenium. Další zápasy prohrála, skvělý výsledek však uhrála proti ukrajinskému týmu BSC Molniya (4:5).

Dvojnásobný mistr české superligy skončil celkově na 5. místě. Nejlepším střelcem týmu byl s šesti brankami Daniel Valeš. Z vítězství se radoval ukrajinský tým BSC Molniya, 40. tým světového žebříčku BSWW.

Výsledky Slavie na Winter Milenium Beach Soccer Cup 2022:

BS Slavia Praha – Hemako Sztutowo 4:7
Branky Slavie: 2x Valeš, Třešňák, Pekárek

BS Slavia Praha – Olimpia Ježów 9:0
Branky Slavie: 2x Trampota, 2x Borovička, 2x Bistula, Třešňák, Bártl, Valeš

BS Slavia Praha – FC Zgierz 2:4
Branky Slavie: Trampota, Bistula

BS Slavia Praha – BSC Molniya 4:5
Branky Slavie: 2x Valeš, Borovička, Zubek

BS Slavia Praha – Milenium Gliwice 4:3 po pen.
Branky Slavie: Valeš, Třešňák, Trampota, rozh. pen. Pekárek